Ocenění

Komplet Valhaly je ambiciózním počinem! (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 21 Únor 2014 7.30

V historii české fantastiky nenajdete zase tolik více než tisícistránkových knih. Podobný autorský kolos se vám chystá nabídnout František Novotný ve spolupráci s nakladatelstvími Argo a Triton. Úvodní díl tohoto monumentálního cyklu se vůbec poprvé objevil v roce 1994 tehdy ještě publikovaný pod pseudonymem Frank N. Skipper. Následně byla už pod pravým autorovým jménem publikována celá trilogie v šesti svazcích nakladatelstvím Triton. A nyní se stejné nakladatelství ve spolupráci s Argem k sérii vrací v odvážném jednosvazkovém vydání, které více než dobře dokumentuje vzrůstající důvěru v domácí žánrovou tvorbu. Pokud Valhalu ještě neznáte, máme pro vás obsáhlou ukázku.

František Novotný: Valhala (kompletní vydání)

vázaná, obálka Milan Fibiger, 1096 stran, 798 Kč, vydá Triton ve spolupráci s Argem

Rovnováha věčné války bohů ve Valhale je narušena příchodem nordických pilotů padlých na západní frontě roku 1917. Ódin doufá s jejich pomocí získat převahu nad Súrtovými okřídlenými draky, díky nimž byl doposud pán Múspellu vládcem vzduchu. Proto se sestřelený stíhací letoun Albatros poručíka Arnima rytíře von Gallwitz nezřítí k zemi, ale je Ódinovou dcerou valkýrou Reginleif přenesen i s pilotem do zásvětí. Avšak ani druhá strana nepohrdá pomocí zvenku a v Súrtově armádě se objevují miliony německých vojáků padlých na frontách druhé světové války. A ambice jejich vůdců nejsou menší, než jak je známe z učebnic našeho dějepisu.

V intrikách soupeřících stran je obtížné se dobrat jistoty, kdo je strůjce a kdo jen nástroj v cizích rukách, zda světové války byly příčinou převratných změn nebo jen prostředky v dalekosáhlých plánech gigantické hry bohů, démonů, zasvěcenců esoterických nauk z tajné lóže Thule a lidí posedlých touhou po moci. To, co začalo ve Valhale, pokračuje na Zemi, kde vládne Černý řád vítězných nacistických nekromantů, jejichž hlavní snahou je nedopustit, aby se svět vrátil do doby před jejich příchodem – zabránit, aby bludná větev času, na niž svět odklonil osudem předurčený Dveřník, odpadla a zanikla v nicotě.

Monumentální sága Františka Novotného rozvíjí před čtenářem možné budoucnosti (a minulosti) našeho světa a hlavně českých zemí a českého národa.

Válka, kterou kniha začíná, vypukla právě před sto lety a byla určující pro novodobé dějiny západní civilizace. Autor nám prostřednictvím svého alter ega Franze Karst-Nowotnyho dá nahlédnout do několika variant možného českého osudu, s jeho hrdiny můžete prožít jak český sen, tak nejhorší noční můry našeho národa. Jeho osudy též slouží autorovi, aby mohl vynést soud nad celým krátkým dvacátým stoletím, první světovou válkou počínaje a rozpadem SSSR konče, nad onou „bludnou větví času“, do níž svět přivedla existence dvou obludných totalitních režimů v komunistickém Rusku a nacistickém Německu.

Ukázka z knihy:

1 434 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by Martin Sust — 24.2.2014 @ 17.58

    Nahodili jsme upravenou obálku a myslím, že změny jí určitě prospěly, co říkáte? (Pro srovnání tady je předchozí verze)

  2. Comment by standa.e — 24.2.2014 @ 20.19

    Určitě.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.