Ocenění

Adam Rex konečně i u nás doma! (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 23 Březen 2015 9.15

Jednou z nesporných výhod současného oživení vědeckofantastické literatury není jen vzrůstající počet vydaných SF knih, ale i vznik většího počtu SF snímků. Začínat se ovšem musí odmala, jinak vám vaše děti jednou domů přinesou nedejbože třeba detektivku! Spolu s animovaným filmem Konečně doma se na český knižní trh dostala díky nakladatelství Paseka rovněž úspěšná knižní předloha Adama Rexe a podle recenzí se zdá, že byste mohli netrpělivě čekat, až to vaše ratolesti večer zalomí, a potají jim knihu krást. Zápletka je klasická – na Zemi přilétají mimozemšťané na útěku a vzhledem ke své technologické nadřazenosti přemísťují lidskou populaci do rezervací (netvařte se tak pohoršeně, běloši to samé udělali s Indiány).

Konečně-doma-přebal

Adam Rex: Konečně doma

vázaná, překlad Veronika Volhejnová, 336 stran, 299 Kč

Jedenáctiletou holčičku Bakšiš při nedávné invazi z vesmíru odtrhly od maminky lodě mimozemšťanů a chaos. Po několika týdnech, kdy přežívala jen se svou kočkou jménem Čunče, přichází povel, aby se všichni porobení Američané přemístili na Floridu, kde pro ně Buvové, noví vládci Země, připravují rezervaci. Většina lidí se nechává přenést transportéry, malá Bakšiš ale usedá do auta, které se právě naučila řídit – jen ty pedály jsou pro ni ještě trochu daleko. Čeká ji bláznivá cesta v doprovodu jednoho zmatkářského mimozemšťana.

Román Adama Rexe přináší do proudu dětské literatury dlouho neviděný impuls živelné imaginace, humoru, zábavného konstruování dějových zápletek a v neposlední řadě i výtečně zpracovaných ilustračních pasáží, které mnohdy přejímají podobu krátkých vkládaných komiksů.

Ukázka z knihy:

paseka-logo

576 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.