Ocenění

Nesnadný je život věčný… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 8 června 2016 16.30

Karolina Francová začala publikovat na stránkách časopisu Ikarie v roce 1999 ještě pod dívčím jménem Tobíšková, záhy však povídkovou tvorbu opustila a začala se věnovat románům. Svůj debut Algar Tarch vydala v roce 2001 u Strak na vrbě, o rok později získala Mloka v Ceně Karla Čapka s románem Život je rafinované peklo a posléze započala plodnou spolupráci s nakladatelství Triton, u něhož vydala romány Arien (2003), Kaynova doba (2006), Zrádce (2007) a Zlatý pramen (2011), k nimž připočtěme také dvě knihy ze série JFK pod názvy Věk mloků (2008) a Soumrak Camelotu (2011). Nyní se na knižní trh po několikaleté odmlce vrací s jedenáctým svazkem edice Evropská space opera nakladatelství Brokilon…

Konstantynuv-efekt-obalka

Karolina Francová: Konstantynův efekt

brožovaná, obálka Dollar Photo Club a Lukáš Tuma, 545 stran, 298 Kč

Arvelské nevědomí: období dvaceti let následující po přenosu stárnoucího člověka do novorozence, v němž si přenesená osoba nevybavuje své předchozí životy. Zajišťuje řádný vývoj mozku nového těla a zároveň chrání dospělou osobnost před psychickou zátěží spojenou se životem ve schránce dítěte. Umožňuje přenesenému jedinci získat náhled na svět nezatížený předešlou zkušeností a ulehčuje tak přijetí nové doby a společenských a technologických změn.

Konstantyn Lance arvelské nevědomí prožívá již po padesáté páté a není pro něj o nic lehčí než poprvé. Spolu s tisíciletou zkušeností a vzpomínkami v něm procitá uvědomění, že v jeho rukou leží osud dvou civilizací, které spolu bojují o tenčící se zdroje – Arvelu a Teritorií. Královna Reina Arvelská pochybuje, do jaké míry je Konstantyn ještě člověk a zda bude ochotný zachránit lidstvo, a proto chystá past. V Teritoriích zatím přebírá moc diktátor Illya Larsson. Jeho kroky mohou snadno rozbít pečlivě připravený plán.

Ukázka z knihy:

brokilon_logo

1 119 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by idle — 8.6.2016 @ 16.37

  Od autorky jsem zatím nic nečetla, ale do ukázky už jsem nahlížela na webu Brokilonu a vypadala zajímavě, budu to muset prozkoumat.

 2. Komentáře by Martin Sust — 8.6.2016 @ 16.41

  Pak se ještě patří upozornit, že ukázka na XB-1 má jako tradičně vše od Brokilonu exkluzivní délku, kterou jinde nenajdete 🙂

 3. Komentáře by idle — 8.6.2016 @ 16.57

  To jo, ale na druhou stranu se zase nedá poslat do čtečky. Něco za něco. 🙂

 4. Komentáře by Kim — 8.6.2016 @ 20.54

  Kdyby už raději vyšel třetí díl Algoru 🙁

 5. Komentáře by idle — 22.6.2016 @ 14.18

  Dočteno a líbilo se. 🙂 Komentář je kdyžtak na Legii.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.