Ocenění

Česko-slovenské království v ofenzivě (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 20 prosince 2017 17.30

Nakladatelství Brokilon nám sice kvůli nebývalému pracovnímu zápřahu v závěru roku zaslalo ukázky ze svých knih se značným zpožděním, nicméně i tak jde o tituly, které stojí za to připomenout třeba i déle než měsíc po jejich vydání. Zvláště to platí u knih domácích autorů jako je plodný spisovatel Jan Kotouč, který v závěru letošního roku znovu nezavítal pouze do svého vesmírného Sektoru Hirano, ale rovněž do alternativního světa, ve kterém učinil z vnitrozemských Čech světovou námořní supervelmoc. V pokračování úspěšného románu Nad českými zeměmi slunce nezapadá (2016) Česko-slovenské království opět bojuje proti rozpínavému carskému Rusku a jablkem sváru se tentokrát stane strategicky položený ostrov Island…

Kotouc-Ofenziva-ceskych-zemi-obalka

Jan Kotouč: Ofenziva českých zemí

vázaná, obálka Tomáš Flak, 425 stran, 398 Kč

V polovině 19. století svět postihla katastrofa. Celé části zemského povrchu byly vymazány, hladiny oceánů se zvedly. Zanikly celé státy, jiné vznikly. Jedním z nich bylo Česko-slovenské království.

V polovině 20. století je z království námořní velmoc s koloniemi a državami po celém světě. Nedávno se Čechům podařilo uštědřit porážku rozpínavému carskému Rusku, když česko-slovenské námořní letectvo se střemhlavými a torpédovými bombardéry potopilo pět ruských bitevních lodí u pobřeží Madagaskaru.

Nyní se naplno rozhořela válka mezi oběma mocnostmi. Česko-slovenské království má za první cíl osvobození Švédského království, které je už léta v carově područí. Ruští stratégové ovšem chystají vlastní plány, které mají Čechy připravit o životně důležité zdroje ropy v severním Atlantiku. Ruským cílem se stává neutrální a až dodnes naprosto bezvýznamný ostrov. Island.

Ukázka z románu:

Související odkazy:

Jan Kotouč si klade vysoké cíle… (minirozhovor)

Češi vládnou oceánům… (ukázka)

brokilon_logo

1 572 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.