Ocenění

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2018 – část II.

Autor | Aktuality | Středa 27 března 2019 9.15

Ve světě krátkého filmu se v loňském roce odehrály dvě velké události. Tou první byl před dvojkou Úžasňákových uvedený snímek Bao s plnou náručí mateřské lásky zachycené od nejněžnějších projevů až po ty škodlivé nebo přímo destruktivní. Působivý kraťas si nakonec vysloužil zlatou sošku Oskara. V dnešním výběru bohužel chybí, protože je volně ke zhlédnutí s proměnlivou úspěšností. Druhou význačnou událostí bylo uvedení filmu Boro the Caterpillar, jehož tvůrcem je sám velký Hajao Mijazaki. Jeho dostupnost je ale ještě horší. Jediným místem, kde jej mohou diváci vidět, je muzeum Ghibli v Tokiu. Přesto by měla být následující pětice filmů více než dostatečnou náhradou a nechybí v ní ani jiný oskarový nominant, jehož kvality za vítězem nijak nezaostávají…

One Small Step

The Cosmic Dope

Čtvrtá část (ty předchozí se ani neobtěžujte hledat) populárně naučného pořadu The Cosmic Dope se tentokrát věnuje experimentu, jehož výsledek překoná veškerá očekávání. Tvůrci zvládli stylizaci spolu s precizní kamerou a střihem na výbornou, jen těch epizod by mohlo být víc.

One Small Step

Stačí jen jeden malý krok, ale záleží na tom, kde a jak ho uděláte. Na Oskara nominovaný One Small Step je plný dětských snů a vůle k jejich naplnění. Shodou okolností vypustili tvůrci z TAIKO Studios svůj počin do světa ve stejný rok, jaký Hollywood určil pro premiéru filmu První člověk.

Never Die

Kraťas Never Die nemůže popřít inspiraci Zemeckisovým Smrt jí sluší. Absolventský film studentů francouzské univerzity Supinfocom ukazuje obrovský potenciál nejen prostřednictvím výborného výtvarného zpracování, ale také díky námětu, který je vtipně načrtnutý, avšak zdaleka ne tak rozvinutý, jak by si zasloužil.

Virus in Paradise

Teď trochu zvážníme. V pokoji číslo 23 číhá nebezpečí, podivná entita dokáže prostřednictvím viru ovládnout svou oběť a pak už šířit jenom bolest. Virus in Paradise je teprve druhým filmem novozélanďana Iryaa Ajitha, který si teď vcelku užívá divácké rozčarování a všemožné snahy o interpretaci toho, co se ve snímku vlastně děje. Ať už je to cokoli, vyvolává to neklid.

The Dark

Temná komora je jedním z nejmagičtějších míst, kam se může člověk na tomto světě dostat. Je to prostor vytržený z toku času, kde se účinky chemických reakcí mění v kouzla a pach vývojky a octa v nepostradatelnou vůni. A pak přijde ta chvíle, kdy se na osvíceném papíře začne k životu pomalu probouzet černobílý obraz…

Související odkazy:

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2018 – část I.

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2017 – část I.

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2017 – část II.

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2016 – část I.

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2016 – část II.

840 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.