Ocenění

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2018 – část I.

Autor | Aktuality | Pondělí 18 března 2019 14.15

V každoročním výběru krátkých filmů s prvky fantastiky se snažíme pokrývat co nejširší spektrum žánrů. V loňském roce bohužel nebyl k nalezení žádný dostatečně výrazný fantasy snímek, který by obstál v drtivé konkurenci sci-fi filmečků a jednoho mimořádného videoklipu, avšak zajímavých hororových kraťasů se urodilo tolik, že jim budeme věnovat samostatný článek s uvedením naplánovaným po desáté hodině a s hvězdičkou. Nyní se už ale nenechte více rušit, vyšetřete si půlhodinku času (tu budete potřebovat i příště) a pusťte se do sledování. Jen připomínáme, že žádný snímek stopáží nepřesahuje hranici deseti minut a znalost cizích jazyků není až na výjimky nutná…

Coin Operated

Oh Baby

Začínáme úvodní skladbou z alba American Dream amerického seskupení LCD Soundsystem. Režisér Rian Johnson (to je ten pán, co natočil proklínanou osmou epizodu Hvězdných válek) přivedl na svět malý velký příběh plný lásky, odhodlání a bolesti.

Coin Operated

Dva roky práce nutné k vytvoření pětiminutového filmu teď Nicholasu Ariolimu přinášejí zasloužené ovoce. Oslavné recenze a festivalové ceny se kupí jako houby po dešti a ono zde opravdu není co kritizovat. Atmosférou i zápletkou má Coin Operated velice blízko francouzskému animovanému snímku Malý princ a člověk si až říká, před jakým loňským filmem od Pixaru tenhle kraťas běžel.

Svědomí

Česká časovka Svědomí byla natočena v rámci soutěže 48 Hour Film Project Praha 2018. Tvůrcům přinesl dvoudenní maraton vítězství ve dvou kategoriích a díky tomu, že se nedávno objevil volně ke zhlédnutí, mohou ocenit jeho kvality i diváci, kterým tyto akce z různých důvodů unikají. (po kliknutí na obrázek se otevře stránka s videem)

The Give and Take

Osmdesátkové retro prostoupené prvními pořádnými záchvěvy videoherního průmyslu se zřejmě jen tak neomrzí. The Give and Take si vystačí s telefonní linkou a porozuměním pro druhého na obou jejích koncích.

The Replacement

Milé maminky, milí tatínkové, tento film je určen především vám. Ve chvíli, kdy si říkáte, že je vaše dítě najednou jako vyměněné, se raději ujistěte, zda tomu tak skutečně není. The Replacement je epizodou dvanáctidílné série kratičkých hororů Bite Size Horror a v tomto čase nám připomíná blížící se premiéru hororu My.

Související odkazy:

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2017 – část I.

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2017 – část II.

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2016 – část I.

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2016 – část II.

1 062 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.