Ocenění

5x horor v krátkém filmu za rok 2018

Autor | Aktuality | Pondělí 22 dubna 2019 21.30

Při výběru nejlepších nebo nejzajímavějších krátkých filmů uvíznuvších v online prostoru během předchozího roku často zůstane pár pozoruhodných kousků těsně pod čarou. Pro svoji žánrovou příbuznost jsme nechali následující pětici hororových kraťasů pouze chvilku stranou a vytvořili pro ně tento speciál. Žádný z následujících filmů není o nic méně atraktivní než předchozí desítka, navíc se po větším zastoupení hororů, které zůstávají ve stínu sci-fi a fantasy, tak často volá. Čeká vás tedy pár duchařin, útěků před příšeráky, jeden ukázkový slasher a chmurný příběh na závěr. A pokud to snad není z nadpisu jasné, tyto filmy jsou s hvězdičkou a děti by se jim měly obloukem vyhnout…

it-began-without-warning

Salt

Ve srovnání s předchozím filmem Dawn of the Dead britského režiséra Roba Savage je dvouminutový Salt opravdu jen dobře prosolenou jednohubkou. Ani posté se však neomrzí zopakovat dávnou pravdu dobrých hospodyněk, že sůl je nad zlato.

Reverse

Podzemní garáže jsou bezpochyby děsivým místem. Všechna ta úzká parkovací místa vzbuzují opravdovou hrůzu. Naštěstí mají současné automobily spoustu pomocných senzorů, které odhalí i to, co by mělo zůstat skryté. Australan Josh Tanner je zručným tvůrcem (např. The Landing z roku 2013), což dokazuje také prostřednictvím filmu Reverse, v němž se s přehledem obejde bez obrazových a zvukových lekaček.

It Began Without Warning

Na začátku byl slíbený jeden slasher a tady je. Podtitul filmu sice odkazuje na báseň Mrož a tesař z pera Lewise Carrolla, možná v tom ale uvidíte spíš Hodinu H Raye Bradbury. Tvůrčí duo Tapia/Curtrightová si ovšem poradilo výborně, ať už nachází inspiraci kdekoli.

Special Day

Den osmnáctých narozenin je dnem plným změn a nových možností. Oznámení, které si rodina připravila pro Emily, však překonalo veškerá očekávání. Produkční skupině Ink Run se díky podobným filmům slibně plní portfolio a v jejich plánech už se dokonce objevily dva celovečerní sci-fi snímky.

Creswick

Navštívíte-li instagramový profil Natalie Eriky Jamesové, nejspíš vás zachvátí neklid ze surrealistických obrázků, kterých je plný. Tento směr se částečně odráží i v její filmové produkci. Precizně natočený a napsaný Creswick, podobně jako její další filmy, dokáže s diváckým neklidem pracovat velice obratně.

Související odkazy:

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2018 – část I.

10x fantastika v krátkém filmu za rok 2018 – část II.

1 145 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.