Ocenění

Zaklínač prožije Křest ohněm

Autor | Aktuality | Středa 27 Červenec 2011 11.00

Nakladatelství Leonardo prásklo do koní a v letošním roce sází jednoho brožovaného Sapkáče za druhým. Pokud byl někdy problém sehnat komplet ságy o Zaklínačovi, zdá se, že do budoucna to bude docela snadné, alespoň v paperbacku už letos vyšlo pět ze sedmi svazků. Je pravděpodobné, že letos vyjde dokonce celá sága, což by byl vskutku husarský kousek. Nové vydání nám navíc nabízí skvělé obálky Michaela Ivana, jimž detailní zobrazení na našich stránkách vskutku sluší. Pracuje se i na vázaném vydání, sedmý díl už brzdí jen příprava ilustrací. Na Vánoce tak snad budou slavit i majitelé vázaného, bohatě ilustrovaného vydání – konečně budou mít úhledný komplet. Po letech marného shánění tak přichází nečekaný příliv, za který nezbývá než poděkovat.

Andrzej Sapkowski: Zaklínač 5 – Křest ohněm

brožovaná, obálka Michael Ivan, překlad Stanislav Komárek, 353 stran, 259,- Kč, vychází 4. srpna 2011

Třetí román o Geraltovi a Ciri

Císař Emhyr chystá svatbu – po sňatku s princeznou Cirillou se stane nejen vládcem Cintry, ale podle věštby také pánem celého Severu. Že to s oním plánem nebude tak jednoduché, císař zjistí téměř okamžitě – někdo mu podstrčil dvojnici. Přestože se snaží své odhalení utajit a pokračuje v přípravách sňatku, pravdu nakonec zjistí nejen Dijkstrova tajná služba, ale i společenství čarodějek, jež se rozhodly, že osud světa konečně vezmou do svých rukou.
Jen Geralt o podvržené princezně netuší nic. Rozhodne se, že vyrazí do Nilfgaardu a Ciri osvobodí. Aby se však dostal k ústí Jarugy, musí projít územím, na němž zuří válka. A jak se zdá, nemůže si být jist svým životem ani před vojáky útočícího Nilfgaardu, ani před jednotkami obránců, a tím méně před záškodnickými komandy Veverek…

1 369 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Comment by op_1 — 27.7.2011 @ 11.50

  Příjemné….

 2. Comment by Eliot — 27.7.2011 @ 22.01

  Na nového Zaklínače se těším, díky za info a datum vydání.
   
  A nevíte někdo jak je to s Jiřím Kulhánkem? Vyjdou v brzké době nějaké dotisky nebo konečně už ta nová kniha? Jediné, co od něho doma mám jsou dva díly Nočního klubu a Stroncium a strašně moc bych si chtěl přečíst i jeho ostatní knihy.

 3. Comment by Martin Paytok — 27.7.2011 @ 23.48

  Pokud vím, tak pan Kulhánek dotisk kategoricky odmítá. Podle nakladatele – Jiřího Pavlovského – by Vyhlídka na věčnost s trochou štěstí mohla stihnout vyjít koncem roku. Dokonce zmiňoval září, ale to je prý jen hodně optimistický odhad.

 4. Comment by Martin Paytok — 1.8.2011 @ 15.11

  Ještě bych chtěl dodat, že všechny knihy Jiřího Kulhánka se dají pořídit například v internetových aukcích, případně, když někdo rozprodává sbírku, ale chce to trpělivost při hledání a pořádný finanční obnos, protože zvlášť mistrovy prvotiny se prodávají za nekřesťanské peníze. 

  Nebo je tu ještě druhá možnost. Pokud se smíříte s elektronickou podobou, PDF kopií je na internetu celá řada a pan Kulhánek je v tomhle směru tolerantní.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.