Ocenění

Konec literárních kritiků v Čechách? (53.)

Autor | Aktuality | Neděle 8 ledna 2017 16.30

Komiksový strip z nelehkého života našeho kritika vychází na stránkách webu XB-1 více než dva roky. Scenárista Roman Bílek, jehož dobře znáte díky množství filmových a komiksových článků, čerpal při jeho tvorbě ve spolupráci s kreslířkou Petrou Kulagovou nejen ze svých vlastních zkušeností. Kritikova dobrodružství jsme vám zpravidla předkládali po dvou, a to tradičně každý druhý týden. Věříme, že jste si na dvojnásobný příděl rádi zvykli. Pokud se vám snad zdá být strip příliš malý na to, abyste si ho jaksepatří vychutnali, připomínáme, že na něj můžete kliknout a otevře se vám v dostatečné velikosti. S jubilejním stým pokračováním dnes strip Kritik končí a je bezesporu na místě jeho tvůrcům jménem redakce i našich čtenářů poděkovat…

098-casova-smycka

099-silvestr

100-final

pro zvětšení klikněte na obrázek

Profily autorů:

Petra „PAK“ Kulagová

Zavilý nadšenec, občasný kreslíř. Šuplíkový tvůrce, jehož tvorba unikla do fanzinu BubbleGun či na obal desky Pandora kapely Hibakusha.

Roman „BeeSee“ Bílek

Komiksový scenárista a publicista (BubbleGunKomiksFest! revueChyba zine, Vichřice atd.), spoluvydavatel komiksového fanzinu BubbleGun, recenzent komiksů na internetových portálech XB-1, KoCoGeL a Vlčí bouda. Na posledně jmenovaném webzinu pravidelně vychází strip Sněhulení, na kterém se podílí s kreslířem Pavlem PaTou Talašem. Tomu přispěl scénáři do jeho prvotiny 100x O sněhu a společně vytvořili šedesátistránkový komiks O sněhu – Hledání jara, který aktuálně vyšel u nakladatelství Konektor XB1. Občasný pisatel povídek – oficiálně vyšla jeho povídka Synek ze závalu ve sborníku Ježíšku, já chci plamenomet (2004). Také působí jako hudební publicista v internetovém magazínu KidsAndHeroes a podzemních hudebních fanzinech HlasatelBuryzoneTrhavina a Hluboká orba.

803 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Slavo — 10.1.2017 @ 10.51

    Takže ďakujeme, prezrel som si všetky stripy a páčili sa mi. Humor tohto druhu mám rád.

  2. Komentáře by Jana Dvořáčková — 10.1.2017 @ 16.57

    Většina pobavila, díky 🙂 .

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.