Ocenění

Krotitelé draků – umělci na výpravě do nerdovských končin

Autor | Aktuality | Úterý 11 června 2019 16.30

Krotitelé draků – to je název nové originální show, jejíž kampaň se právě objevila na Startovači. Setkávají se v ní známí i méně známí umělci, kteří ve společném vyprávění představují postavy z fantaskního světa. K završení jejich dobrodružného příběhu však můžete dopomoci i vy. Kromě dynamické upoutávky si pro vás autoři připravili už se samotným začátkem kampaně celý první díl této show – přispěvatelé se tak mohou na vlastní oči přesvědčit, oč tvůrcům jde. Už z prvních záběrů je jasné, že pořad, na kterém se podíleli jak filmoví profesionálové, tak samotní fanoušci, kterých Krotitelé draků mají na facebooku přes tři tisíce, je splněným snem mnoha lidí toužících se vrátit do dob, kdy s kamarády hráli ,,dračák“.

Krotitele-draku_logo

Na rozdíl od seriálů či počítačových her, kde jsou možnosti příběhu předem dané, ve stolních hrách na hrdiny mohou postavy hráčů udělat naprosto cokoli – mohou svobodně volit a improvizovat. Jejich rozhodnutí proto mají vliv nejen na celý příběh. V době, kdy je pro mnoho z nás naprosto běžné sedět hodiny před počítačem ať už kvůli práci nebo virtuální zábavě, připomíná hraní stolních her jakýsi návrat ke kořenům, kdy se lidé scházeli u ohně, aby si vyprávěli příběhy a pomocí nich utužovali svá přátelství a sdíleli své problémy i radosti. Vedoucím vypravěčem – neboli Pánem jeskyně – je scenárista Ladislav Karpianus (Comeback, Černobílo, DVA3, Ohnivé kuře). Vášeň pro vytváření zápletek a příběhů objevil právě díky RPG hrám. V průběhu své práce dokázal dát dohromady partu kamarádů, která se rok pravidelně setkávala, aby se po večerech proměnila v hrstku dobrodruhů, odvážně bojujících proti bezpráví v postapokalyptickém světě Končiny.

Do jeho družiny, která tvoří i partu Krotitelů draků, patří:

Naomi Adachi – moderátorka, herečka a modelka

Matyáš Valenta – herec a moderátor

Matěj Anděl – herec a bývalý bubeník kapely Fellas

Tereza Karpianus – divadelní režisérka

Zuzana Mazáčová – divadelní a filmová scénografka

a jako host:

Jarda Konáš – bloger, youtuber a profesionální nerd

Tato družina se rozhodla vytvořit u nás vůbec první seriál tohoto druhu. Bez větších sponzorů, jen s upřímnou touhou představit tuhle osvobozující hru co nejširšímu publiku v Česku. Zda se jim to povede, se dozvíme v polovině července, kdy kampaň končí. Do té doby celý tým plánuje navštívit Festival Fantazie a také Gamecon, kde budou jakožto zlatý hřeb programu naživo hrát přímo před přítomnými diváky.

DnD paří i celý Hollywood!

Doby, kdy hraní her na hrdiny bylo okrajovou zábavou pro pár nerdů, jsou dávno pryč. Mnoho známých herců, režisérů i producentů z Hollywoodu veřejně přiznávají svou vášeň k této neobvykle kreativní hře. Někteří z nich hru Dungeons and Dragons jmenují jako prvotní inspiraci, která je přitáhla k umění. Mezi těmi nejslavnějšími jsou například scenáristé a producenti David Benioff a D. B. Weiss (Game of Thrones), bratři Dufferovi (Stranger Things), Kyle Balda (režisér animovaného filmu Já, padouch 3), John August (scenárista filmů jako je Big Fish, Mrtvá nevěsta nebo Karlík a továrna na čokoládu), Craig Mazin (scenárista filmu Pařba v Bangkoku), Deborah Ann Voll (herečka ze seriálů Defenders, Punisher, Daredevil nebo True Blood) nebo Joe Manganiello (herec z filmu Spiderman či seriálu True Blood).

Americká show Critical Role, ve které hrají Dungeons and Dragons každý týden známí hollywoodští voiceactoři, se stala hlavním seriálem kanálu Geek and Sundry a první díl shlédlo na YouTube přes šest milionů uživatelů.  Ze samotného hraní Dungeons and Dragons se stává nové zábavní odvětví jak na Youtube, tak na Twitchi a Krotitelé draků v tomto trendu pokračují. Na vás je, zda se pořad dočká dalších dílů a pomůže tak ještě víc zpopularizovat tuto skvělou hru…

Krotitele-draku

1 167 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.