Ocenění

Kryokomby – Miles Vorkosigan je zpět! (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 15 října 2012 7.15

V novém tisíciletí se Bujoldová, stvořitelka oblíbeného Milese Vorkosigana, věnovala především psaní epické fantasy. Je sice pravda, že různá ocenění či alespoň nominace jí stále padaly do klína, ovšem co si budeme povídat, tak velká sláva to zase nebyla a fanoušci se těšili, až se zase na scénu vrátí Vorkosiganové a s nimi i poctivá vesmírná dobrodružství. Po dvou letech od originálního vydání plní nakladatelství Talpress toto přání i českým čtenářům a v románu Kryokomby nám opět nabízí Milese v plné parádě. Samo o sobě by to byla skvělá zpráva, ovšem ještě lepší je fakt, že příští rok vyjde v originále román Captain Vorpatril’s Alliance, kde se hybatelem děje stane smůlou stíhaný bratránek Ivan. Jednoduše řečeno, oblíbená rodinná SF sága se opět ujímá vlády a to je zatraceně fajn!

Lois McMaster Bujold: Kryokomby

brožovaná, překlad Lenka Petrášková, obálka Martina Pilcerová, 279 Kč, 360 stran, vychází 22. října 2012

Kibou-daini je planeta posedlá touhou obelstít smrt. Barrayarský císařský auditor Miles Vorkosigan to neodsuzuje, on sám se celý život snaží obelstít smrt. Jeho teorií je, že je to fér. Když se ale kryokorporace na Kibou-daini, jejichž prací je dohlížet, aby se jejich zmražení zákazníci dočkali své budoucnosti, pokusí expandovat na půdu Barrayarského císařství, posílá císař Gregor svého nejlepšího vyšetřovatele Milese, aby ten pokus prověřil.

Na Kibou-daini Miles rozkrývá generační konflikt dotýkající se peněz i zdrojů. Tento konflikt se přiostřuje kvůli uprchlíkům, kteří se minuli svou dobou. Nachází tu chlapce, který miluje zvířata a nebezpečná tajemství, Sněhurku uvězněnou v ledové rakvi, která chce přepsat vlastní příběh, záhadnou osobu, která ztělesňuje staré úsloví: Nerozhněvejte si sekretářku. Úplatky, korupce, spiknutí a únos signalizují, že je cosi shnilého na Kibou-daini, a není to kvůli výpadkům proudu v kryokombách. A Miles je v tom oběma nohama!

789 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.