Ocenění

Vyzkoušejte Zápisky z konce světa… (ukázka)

Autor | Aktuality | Sobota 20 prosince 2014 10.25

Ačkoli se může zdát, že knih určených pro mládež vychází na knižním trhu dost a dost, těch skutečně kvalitních a zábavných mezi nimi zase tolik nenajdete. Ovšem román Kukuřičný město – Zápisky z konce světa vypadá opravdu velmi nadějně a zahraniční recenze to jenom potvrzují. V jádru jde o příběh rozbouřených hormonů šestnáctiletého kluka, zde ovšem obohacený o invazi nezničitelné armády obřích kudlanek toužících jen po jídle a sexu. Na obzoru je rovněž filmové zpracování a proslýchá se, že režie se ujme Edgar Wright, jenž má na svém kontě především ulítlou trojici úspěšných komedií se Simonem Peggem. Pokud jsme ve vás vzbudili zvědavost, vyzkoušejte naší ukázku…

Andrew Smith: Kukuřičný město – Zápisky z konce světa

brožovaná, překlad Barbora Doležalová, 352 stran, 299 Kč

Šestnáctiletý Austin je posedlý zaznamenáváním událostí. Ve svých svérázných zápiscích vypráví, jak on a jeho nejlepší přítel Robby způsobili konec lidstva, když v malém americkém městečku omylem probudili nezničitelnou armádu. Armádu obřích kudlanek, které zajímají jen dvě věci: jídlo a sex.

Jenže kromě tohohle politováníhodného faux pas trápí Austina horší problém. Je zamilovaný do své přítelkyně Shann, ale možná taky do Robbyho. Hormony blázní a ničemu nepomáhá, když se ukáže, že nakonec bude na Austinovi, aby zachránil svět.

Jaké to je, když je vám šestnáct, honí vás geneticky upravené hmyzí potvory a přitom milujete dva lidi?

Jako by Andrewa Smitha posedl duch Kurta Vonneguta. Oslnivá,

bujará a napínavá jízda. Okamžitě vás nakazí.

– John Corey Whaley, spisovatel

Ukázka z knihy:

1 560 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.