Ocenění

Kultovní sci-fi Enderova hra konečně na plátnech kin!

Autor | Aktuality | Sobota 19 října 2013 7.15

Science fiction román Enderova hra patří mezi kultovní knihy žánru. Výpravné filmové zpracování bude mít v českých kinech premiéru 31. října 2013. Jde o vůbec první přepis Enderovy hry na filmové plátno a spolu s ním se po třiceti letech vrací do vesmíru Harrison Ford. Jeho role však nemůže být od toho předešlého pobytu mezi hvězdami vzdálenější. Han Solo z Hvězdných válek byl zábavný a okouzlující kovboj, jehož bylo snadné mít rád. Zatímco plukovník Graff z Enderovy hry je velitelem vojenské Bitevní školy, za svým cílem musí jít nekompromisně a bez skrupulí. Ke cti mu slouží to, že tím jeho cílem je zachránit svět ve zničující válce proti agresivnímu druhu z hlubin kosmu.

Hlavním hrdinou příběhu je však Ender, zázračně nadaný chlapec, jenž je spolu s jinými geniálními dětmi cvičen v Bitevní škole na vojevůdce hvězdné flotily. Právě oni se mají stát strategickým trumfem v neodvratném a zničujícím konfliktu. Jedna válka nicméně probíhá už teď. A jen jeden z nadaných kadetů se může stát hlavním velitelem mezinárodní flotily a vést lidstvo do mimozemské bitvy. Náročný výcvik, bojové hry a simulace provází výjimečná rivalita. Závěrečnou bitvu může řídit nejenom ten nejtalentovanější, ale i ten nejtvrdší.

O románu se dnes někdy hovoří jako o Harry Potterovi ve vesmíru. V titulní roli Endera se představí Asa Butterfield (Hugo a jeho velký objev). Další hvězdou je sir Ben Kingsley jako potetovaný válečný veterán flotily. Režisérem snímku je Gavin Hood (X-Men Origins: Wolverine). Efektní podívanou slibují scény z takzvané Bitevní místnosti, kde probíhají válečné hry ve stavu beztíže. Film vznikal v komplexu NASA v New Orleans a svoji Enderovu hru si na vlastní kůži vyzkoušeli i herci. Vedle fyzického tréninku navíc cvičili i se členy světoznámého seskupení Cirque du Soleil, aby scény z výcviku ve stavu beztíže vypadaly co nejreálněji.

Bonton Film

1 018 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

 1. Komentáře by Pipin — 19.10.2013 @ 21.45

  Harry Potter ve vesmíru, kam na to ty lidi choděj…
  Jinak se opatrně těším…

 2. Komentáře by yansyc — 21.10.2013 @ 21.02

  Mohl být, ale naštěstí to produkoval sám pan Mistr.

 3. Komentáře by Kim — 22.10.2013 @ 14.32

  já se bojím že to bude blbost.kniha je totiž klasika.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.