Ocenění

Nadchází Kvantová noc… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 11 dubna 2017 21.35

Kanadského spisovatele Roberta J. Sawyera zřejmě nemusíme věrným čtenářům vědecko-fantastické literatury sáhodlouze představovat. Za svou povídkovou i románovou tvorbu si vysloužil pěknou řádku literárních ocenění včetně Huga a Nebuly, o kanadské ceně Aurora pak raději ani nemluvit. U nás se vedle jeho povídkové tvorby objevila trilogie Neandrtálská odchylka: Hominidé, Lidé a Míšenci a samostatný román Flashforward: Vzpomínka na budoucnost, podle kterého vznikl televizní seriál Záblesk budoucnosti. Nakladatelství Knižní klub nám v dubnu nabídne jedno z jeho nejnovějších děl, samostatný filozofický psychothriller Kvantová noc, ze kterého vám přinášíme obsáhlou ukázku…

kvantova noc- prebal

Robert J. Sawyer: Kvantová noc

vázaná, překlad Michal Prokop, 384 stran, 299 Kč

Každý člověk balancuje na tenké hranici dobra a zla. Každý je schopen ji překročit… Dá se však tento krok předpokládat? Odvrátit? Nebo obrátit? A může v tom klíčovou roli sehrát kvantová fyzika? Odpovědi nabízí mistrovský filozofický psychothriller Kvantová noc.

Experimentální psycholog Jim Marchuk pracuje na vývoji metody, která má spolehlivě odhalit psychopaty skrývající se ve společnosti. Pak však zcela náhodou zjistí, že mu z paměti zmizel půl rok života před dvaceti lety – a že to byl půl rok temný a klíčový. Kontaktuje proto Kaylu Huronovou, svou tehdejší přítelkyni, která se věnuje výzkumu lidského vědomí. A která učinila zásadní objev, jenž může lidstvo navždy zbavit chuti dopouštět se násilí… nebo ho naopak definitivně uvrhnout do temnoty.

Ukázka z knihy:

knižni-klub-logo

1 272 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.