Ocenění

Lady Mechanika se představuje… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 8 Červen 2017 16.15

Není to tak dávno, co bylo nakladatelství Argo pouze příležitostným návštěvníkem fantastického žánru, a dnes platí za jednoho z předních představitelů domácí knižní fantastické scény. V minulých letech rovněž často koketovalo s komiksem. A nebylo ho málo, ovšem v porovnání s letošní nabídkou to byl jen nádech před smrští zajímavých titulů. Pomineme-li nežánrové komiksy RozvědčíkKiki z Montparnassu a velkoformátové album Andělské drápky, mohli jsme se pod hlavičkou bájné lodi těšit z Řek Londýna s podtitulem Čarojízda či z výpravy do mystických pražských uliček ve společnosti Truchlivého amoreta pražského. Už dnes můžeme netrpělivě vyhlížet také druhý svazek vřele přijaté Divočiny, Manarovu erotickou Gulliverianu a především populární steampunkovou Lady Mechaniku, ze které vám nyní jako první přinášíme obsáhlou ukázku. Kniha vyjde v oproti originálu zvětšeném formátu a s dvojicí variantních obálek…

Mechanika_obalka1

Joe Benitez: Lady Mechanika

vázaná, překlad Richard Klíčník, 168 stran, 598 Kč

Nejslavnější komiksová hrdinka steampunku se představuje českým čtenářům. Británie nabrala v 19. století ve vývoji poněkud jiný kurz a věda vládne celému společenství. Vzduch brázdí nejpodivnější letouny, nejmodernější města oplývají úchvatnou hromadnou dopravou a všichni znají krásnou a nebezpečnou Lady Mechaniku – napůl ženu, napůl stroj. Jinou takovou hříčku vědy a přírody svět neviděl. Až do chvíle, kdy se na nádraží objeví další napůl mechanická dívka v naprosto zuboženém stavu. Lady Mechanika se okamžitě pouští do pátrání. Jde totiž o hodně. Kromě odhalení nelidských experimentátorů hraje Mechanika také o tajemství vlastního původu.

Ukázka z knihy:

argo-logo

1 105 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Comment by Cloudy — 8.6.2017 @ 17.10

  Projel jsem tu ukázku několikrát, ale po podivných letounech a úchvatné hromadné dopravě zatím tedy ani vidu, ani slechu :) Nicméně, na obálce není číslovka, což mě trochu překvapuje. Nebo budou pokračování vydávány s podtituly?

  Ještě bonusová otázka: Nemá v plánu Argo nabízet variantní obálky v podobě velkoformátových tisků?

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Comment by Martin Sust — 8.6.2017 @ 19.43

  Ano, další svazky už budou s podtituly. A ne, velkoformátové tisky se neplánují. Vyjde pouze 500 ks limitované edice s odlišnou obálkou.

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Comment by Ronkar — 9.6.2017 @ 11.15

  Mně se to líbí, mám rád tenhle americký styl komiksu :)

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Comment by Cloudy — 9.6.2017 @ 12.54

  @Ronkar: Za mě kresba v pohodě, ale ten koloring je děsně syntetickej. To už mi ale Martin na Světě knihy vysvětlil, že je to dnešní mainstream a čtenáři jsou na něj prostě zvyklí. Třeba Ekhö mi na první pohled přijde mnohem živelnější (kresebně a barevnou paletou samozřejmě mnohem hravější, ale to nechme stranou) a na každém panelu podtrhuje působivost svého světa.

  @Martin: Uznej ale, že by těmhle titulům tisky slušely. Aktuální Manara by šel určitě na dračku.

  Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.