Ocenění

Myší legendy začínají… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 29 Květen 2018 21.20

V  květnu začíná u nakladatelství Comics Centrum vycházet spin-off úspěšné komiksové série Myší hlídka, ve které se představí zkušení i prozatím neznámí komiksoví tvůrci. Zatímco fanoušci komiksu Myší hlídka netrpělivě čekají, až její autor, cenami ověnčený scenárista a výtvarník David Petersen, napíše její třetí pokračování, mají v mezičase možnost opět do myšího světa zavítat díky Legendám o Myší hlídce. Petersen se rozhodl dát příležitost kolegům v oboru a nechal je vytvořit vlastní příběhy odehrávající se v myším světě, které však s hlavní dějovou linií nikterak nesouvisejí. Sám Petersen se tentokrát prezentuje pouze jako autor spojovacího příběhu, který nás zavede do hostince V Červnové uličce, kde hostinská Rudolfa pořádá soutěž ve vyprávění příběhů. Výsledkem je sbírka povídek, která je pestrá jak z hlediska obsahového, tak i s ohledem na množství nejrůznějších výtvarných stylů. Série Legendy o Myší hlídce naváže vzápětí druhým dílem, který má u Comics Centra vyjít již tento podzim.

Legendy-mysi-hlidky-01

Legendy o Myší hlídce: Kniha první

vázaná, překlad Jan Kantůrek, 144 stran, 359 Kč

V městečku Kůrová Kamenice na západě Myších teritorií, v útulném hostinci V Červnové ulici, se scházejí myši z širokého dalekého okolí, přilákány vyhlášenou pohostinností jeho majitelky Rudolfy. Jednoho večera se myšky rozhodnou vyřešit spor, týkající se nesplacených účtů. Tomu, jehož příběh se Rudolfě bude zamlouvat ze všech nejvíc, hostinská celý účet odpustí. Vyhlídka na takovou výhru je pro myši velmi lákavá, takže večer plný fantastických vyprávění může začít. David Petersen si pro tuto sbírku vybral několik významných komiksových tvůrců, kterým se podařilo naplnit ji legendami o dobrodružstvích, tajemnu i odvaze.

Autory jednotlivých příběhů jsou Jeremy Bastian, Ted Naifeh, Alex Kain, Sean Rubin, Alex Sheikman, Terry Moore, Gene Ha, Lowell Francis, Jason Shawn Alexander, Nate Pride, Katie Cooková, Guy Davis, Karl Kerschl, Craig Rousseau, Mark Smylie, Joao M. P. Lamos a tvůrce celé série David Petersen.

Ukázka z knihy:

comicscentrum_logo

679 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.