Ocenění

Lesní duch se znovu probouzí (trailer)

Autor | Aktuality | Úterý 15 ledna 2013 8.00

Pokud neznáte trilogii Evil Dead (u nás Lesní duch, Smrtelné zlo 2 a Armáda temnot), nejste pravým fanouškem hororu. I když jako horor lze označit jen první dva díly a trojka je spíše komedie…, ve všech třech pak exceluje největší borec na světě – Bruce Campbell. Proč se o tomhle kultu Sama Raimiho rozepisuji, netřeba dvakrát rozvádět. O remaku Lesního ducha (1981) se diskutovalo dlouho, 9. května jde konečně do kin a je tedy nejvyšší čas zjistit, jestli by vás měl zajímat. Po opakovaném zhlédnutí traileru mohu říct jediné: rozhodně měl. Bude to totiž absolutně masakrální podívaná. Režisér Fede Alvarez do filmu pod Raimiho dohledem mohl napěchovat všechno, co máme na Samových snímcích rádi – spousty krve, slizu a jiného hnusu, stříkajícího ze všech a do všech tělesných otvorů. Ovšem v té nejextrémnější formě.

Nevěříte? Věřte. Tahle záležitost je, soudě podle upoutávky, spíše teror než horor, což je vlastně zatraceně fajn – duše předlohy zůstane zachována, ale když už se remake zase tak moc neliší scénářem, bude alespoň rozdílný prezentací. A něco mi říká, že starému Lesnímu duchovi vyrostla pěkně silná konkurence. Akorát ten Bruce tady není – než by kvůli roli zhubnul, raději obsadil místo producenta vedle Raimiho –, což je jistě škoda. Alespoň malé cameo by potěšilo.

Nechybí odkazy na ikonické pasáže originálu.

Celé obsazení můžeme sfouknout jednoduchým výčtem: Jane Levy, Shiloh Fernandez, Lou Taylor Pucci, Elizabeth Blackmore a Jessica Lucas. Známější jména na skladě nejsou. Ne, že by to dvakrát vadilo, i když takovému loňskému Sinisteru vyloženě prospěl Ethan Hawke, čili by nebylo špatné mít nějaký známý, ale ne příliš profláklý ksicht i tady. A třeba ho rozřezat motorovou pilou.

1 270 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Cloudy — 15.1.2013 @ 12.13

    Nějak se vám to s tou krví vymklo pane Raimi.

  2. Komentáře by Martin Paytok — 20.1.2013 @ 0.39

    Ve filmu bude scéna, kdy krev dokonce prší. Zužitkovali tak 50 000 galonů na jednu scénu… Takže jo, asi se to vážně trochu vymklo. 😀

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.