Ocenění

Vukogvazdská družina potřetí… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 22 dubna 2015 16.10

Ne každý hraje AD&D a čte záplavu románů ze světů Forgotten Realms či Dragonlance. A proč by taky? Vždyť i u nás máme hry na hrdiny, jakkoli od těch zahraničních odvozené. A i domácí autoři se rádi nechávají těmito světy inspirovat. Kupříkladu Asterion a s ním spojenou řadu románu od domácích tvůrců vydávanou nakladatelstvím Mytago. Anebo českou klasiku Dračí doupě, kde prožívá svá početná dobrodružství Vukogvazdská družina. Nakladatelství Gorgona už jejich příběhy úspěšně zaplnilo dvě knihy oblíbených Letopisů a co nevidět se na trh vrhne s třetím svazkem, jenž si už dnes můžete předobjednat. Ovšem abyste nekupovali zajíce v plátěném pytli, máme pro vás obsáhlou ukázku…

Letopisy3-obalka

Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek třetí

(sepsal Jan Kravčík)

brožovaná, obálka Dominik Broniek, 400 stran, 300 Kč (e-kniha 149 Kč)

Ani po Orlohoru nemají Vukogvazdští čas na odpočinek. Doprovázejí kudúcké kupce po cestách drangenských společně s jejich zbrojnou skupinou – třemi sličnými děvami. Stezky jsou to záludné, mnohé nebezpečenství i potvor na nich číhá. A jak se říká – kam čert nemůže, nastrčí ženskou. Ať už v podobě krvelačné strigy, zákeřné harpyje nebo hubaté holky.

Avšak i na Vukogvazdské se může usmát štěstí a po časech hubených snad přijdou časy bohaté. Cesta k bohatství ovšem vede Vlčím hvozdem, který postupně odkrývá svá tajemství. Naši nehrdinové velmi brzy zjistí, že v nouzi poznáš trpaslíka a že peníze nesmrdí, nejsou-li kudúcké.

Do toho se z Říše šíří zkazky o začínající vojně, nad Mladčí létá drak a hvozdem se čím dál víc potulují smečky útočných vlků… Meoda, Rinvit i Dargos tak stojí na rozcestí a musejí se rozhodnout, kterým směrem se vydat.

I ve třetím dílu oblíbené české fantasy bublá v kotlíku hrachová kaše, sbírá se dračí lejno a tříbí se nečekaná přátelství, která neposkvrní ani prasklý sud kolomazu!

predprodej_harpyje

Ukázka z knihy:

gorgona-logo

822 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment od Locutus — 23.4.2015 @ 13.37

    Na Palmknihach zakoupeno jiz vcera. Tesim se az to dnes vecer nacnu!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.