Ocenění

Looper aneb Sám sobě v patách…

Autor | Aktuality | Čtvrtek 19 dubna 2012 7.30

Joe (Josheph Gordon-Levitt) vede celkem spokojený život. Je mladý, pohledný, bohatý a práce je mu vždy naservírována rovnou pod nos. Jeho jedinou starostí tak zůstává být ve správný čas na místě. Joe je totiž takzvaný Looper – nájemný zabiják, jemuž jeho zaměstnavatelé posílají cíle k likvidaci z několik desítek let vzdálené budoucnosti. Problém ale nastává ve chvíli, kdy se před ním objeví… on. Respektive jeho starší varianta (v podání Bruce Willise), která, aby toho nebylo málo, po krátké potyčce vezme roha, což pro Joea znamená krušné časy. Ostatně jako v každém jiném akčním filmu s podobnou tématikou (myslím nájemné vrahy, ne cestování v čase). Stihne chytit své budoucí já a odpravit ho dřív, než přesně tohle udělají bývalí kolegové s ním?

Pro režiséra Riana Johnsona jde o první dílo (Loopera sám napsal) v žánru science fiction a už teď se zdá, že kápnul na správnou notu. Oldschoolová akce se tu střetává s jednoduchým, ale geniálním námětem, vycházejícím z cestování v čase a když ke všemu přidáte zmíněné herecké duo, vychází vám jednoznačně něco zatraceně zajímavého.

Nájemní vrazi feat. 12 opic?

Vedle Levitta a Willise (v traileru si všimněte vhodně vybraných čoček, jejichž výsledkem je stejná barva očí obou zúčastněných – detail, který potěší, koneckonců jsou přece „jedno tělo“) se ve snímku mnoho známých tváří neobjeví. V podstatě akorát Jeff Daniels a Emily Blunt, kterou si pravděpodobně všichni návštěvníci těchto stránek pamatují z výborných Správců osudu (2011). Česká premiéra je, trochu opožděně, stanovena na 8. listopad, ve světě se filmu dočkají už koncem září.

1 187 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Cloudy — 19.4.2012 @ 15.59

    Středněrozpočtovým sci-fi s původním scénářem fandím. Pokud zklamou, nebývá to taková tragédie (alespoň doufám, že v Hollywoodu kvůli tomu nikdo neumře), a pokud uspějí, pak jenom dobře, protože mají nakročeno ke dveřím s nápisem „kultovní“. Alex Proyas nebo Duncan Jones by mohli vyprávět. Letošek je na sci-fi docela chudý a když odečtu Promethea, pak z těch nadějných projektů zbývá jen Gravity a po ukázce i Looper.

  2. Komentáře by Cloudy — 15.10.2012 @ 15.17

    Tak tohle vyšlo na jedničku. Zážitek z filmu snese srovnání třeba s loňským Drive, takže jsou zaškrtnuty takové položky jako ‚intenzivní‘ a ‚neotřelé‘. Možná to není skvělá časovka, ale určitě je to skvělý film, jehož zápletka slouží postavám a vyprávění. Penízky z kin se utěšeně sypou, takže Rian Johnson může slavit nejen fakt, že natočil možná nejlepší letošní sci-fi (na Atlas mraků si ještě chvilku počkáme a Gravity bylo odsunuto na příští rok).

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.