Ocenění

Střet králů hrozí svrhnout říši do krvavého chaosu

Autor | Aktuality | Středa 1 června 2011 8.00

Zatímco se na HBO každý týden objevuje další díl všemi napjatě sledovaného seriálu Hra o trůny, vy můžete získat pořádný náskok a přečíst si rovnou druhou část série Píseň ledu a ohně od autora předlohy George R. R. Martina. Román nás zavádí do časů, kdy se říše chvěje ve svých základech a o oslabený trůn se zajímá hned několik silných rodů. Po dramatických událostech úvodního svazku sledujeme boj bohatých a mocných Lannisterů proti odhodlaným seveřanům, Starkům. Ovšem nejen oni jsou ve hře o trůny, mohou do ní promluvit také divocí Dothrakové v čele s královnou Daenerys Targaryen, potomkem bývalých vůdců říše. Mezitím se hluboko za zdí stráženou muži noční hlídky pomalu probouzí temné zlo…

George R. R. Martin: Střet králů (Píseň ledu a ohně, kniha druhá)

vázaná, překlad Hana Březáková, obálka Martina Pilcerová, 950 stran, 549 Kč

Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví.

Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddarův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají.

Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli… a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše.

577 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.