Ocenění

Veleúspěšné hrátky s časem… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 15 září 2017 19.35

Současnost přeje bestsellerům s vědeckofantastickou tématikou, zvláště pokud se to nepřehání a výsledek je přístupný široké veřejnosti tak, jak tomu bylo kupříkladu u Marťana od Andyho Weira či Temné hmoty od Blakea Crouche. Oba zmíněné tituly pojí s chystaným románem Dnešek není naposled od Elana Mastaie nejen statut mimořádně úspěšné knihy, ale také Edice světový bestseller, která se právě na tyto žánrové tituly alespoň částečně soustředí. Pokud tedy chcete vyloženě čtivý a zábavný text, pak není nad čím váhat, přestože ti náročnější mohou přece jen postrádat hlubší myšlenky a originalitu. To ovšem nic nemění na tom, že román Dnešek není naposledy si pozornost zaslouží a může se vám vskutku mimořádně trefit do nálady…

Dnesek neni naposled_prebal CMYK_Sestava 1

Elan Mastai: Dnešek není naposled

vázaná, překlad Jiří Engliš, 384 stran, 349 Kč

U téhle románové cesty časem se budete rozhodně bavit… tak jako při čtení Marťana! Víte, jak si lidé před padesáti lety představovali život v roce 2016? V tom, ve kterém žije Tom Barren, se jejich sny dokonale splnily. Lidstvo si užívá blahobytu, létajících aut, pohyblivých chodníků, základen na Měsíci… Jen Tom Barren si v tomhle ráji nějak nedokáže najít místo, a to ještě před tím, než jedno jeho unáhlené rozhodnutí zásadně změní strukturu vesmíru… a stroj času ho odsoudí k existenci v našem roce 2016, ve světě, který my pokládáme za jediný skutečný. A Tom zase za neskutečně zaostalý. Jenže to vypadá, že se mu zrovna tady nakonec možná zalíbí. Mohl by zkusit všechno vrátit zpět, ale opravdu to chce?

Román Dnešek není naposled je o verzích nás samotných, kterých se zbavujeme, abychom je po čase znovu přijali za své. Je to příběh o přátelství a rodině, nečekaných putováních a alternativních cestách, o lásce ve spoustách jejích podob. Debut plný humoru, odvahy a naděje naznačuje příchod skutečně talentovaného autora.

Ukázka z knihy:

knižni-klub-logo

1 217 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.