Ocenění

Nájemný vrah se slabostí pro démony (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 21 června 2017 17.30

Přestože je urban fantasy ve světě už na ústupu, u nás se jí ještě stále daří. Jedním z největších literárních hitů poslední doby jsou především Řeky Londýna od Bena Aaronovitche a všechna volná pokračování včetně těch komiksových. A tak není divu, že se podobných sérií chystá v českém překladu poměrně dost. Triton vsadil na Ariho Marmella s jeho soukromým očkem Mickem Oberonem v kulisách magicko-gangsterského Chicaga. Argo chystá posílit Aaronovitche obdobnou sérií z pera čtenářům xbéčka dobře známého Paula Cornella. A v poslední době čím dál viditelnější Host přichází na trh s Donem Drakem, nájemným vrahem, který umí vyvolávat démony, spisovatele Petera McLeana. To už si zaslouží tradiční ukázku, co říkáte?

McLean_Drake

Peter McLean: Drake

brožovaná, překlad Michaela Macková, obálka Ivana Šáteková, 303 stran, 299 Kč

Zábavná a vtipná urban fantasy z Londýna: nájemný vrah a téměř padlý anděl hledají vykoupení, v cestě jim však stojí síly zla…

Seznamte se s Donem Drakem, opravdu velmi zadluženým nájemným vrahem, který umí vyvolávat démony. Svou práci nemá rád. Raději by popíjel v baru a od vražd i nadpřirozena dal ruce pryč. Jenže dluží peníze nesprávnému člověku — tedy nesprávnému démonu, samému šéfovi londýnského démonického podsvětí. Rozhodne se proto přijmout poslední zakázku, ale všechno se pokazí a Drake omylem zabije nevinné dítě. Teď se skutečně ocitá na černé listině. Jeho jedinými přáteli zůstávají arcidémon uvězněný ve starobylém artefaktu a téměř padlý anděl Trixie. Naneštěstí pro Drakea se poblíž nachází i Lucifer… Má‑li Drake najít odpuštění a klid, bude muset bojovat.

Ukázka z knihy:

host-logo

1 487 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.