Ocenění

Triumfální návrat do světa Města schodů (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 10 ledna 2017 21.10

Leden bývá na knižním trhu zpravidla pustým a bezútěšným obdobím. V první polovině měsíce mají distribuční společnosti povětšinou inventuru a v té druhé se nakladatelé stále ještě vzpamatovávají z předvánočního běsnění. Občas se však přece jen najdou zajímavé výjimky, které se na přechodně uvolněném místě snaží využít příležitosti. A právě takovou výjimkou je i Město mečů z nakladatelství Host, druhý svazek série Roberta Jacksona Bennetta. Už úvodní svazek Město schodů zaujal a jeho čtenáři už jistě netrpělivě čekají, až se objeví pokračování. Pokud mezi ně patříte i vy, máme pro vás obsáhlou ukázku. Možná jste ale ještě na Bennettův román nedůvěřivě pokukovali, pak zkuste ukázku na úvodní svazek z níže uvedeného odkazu…

mesto-mecu

Robert Jackson Bennett: Město mečů

vázaná, překlad Milan Pohl, obálka Andrej Nechaj, 550 stran, 369 Kč

Město Voortyaštan kdysi bývalo sídlem bohyně války a smrti, líhní hrůzostrašných nadpřirozených bojovníků, kteří rozsévali smrt a podrobili si miliony lidí. Dnes je bohyně mrtvá a město leží v troskách.

Není proto divu, že generálka Turyin Mulagheshová — prostořeká hrdinka bitvy v Bulikově a údajná válečná zločinka — je vyslána právě tam. Ve Voortyaštanu má počítat dny do důchodu a upadnout v zapomnění. Přinejmenším je to dokonalá krycí historka.

Pravda je taková, že generálka byla ještě jednou, naposledy, povolána do služby, aby prošetřila objev, který může změnit svět — nebo ho zničit. Problém je v tom, že si tahle stará vojačka není jistá, jestli ještě má na to být hrdinkou.

Ukázka z knihy:

Související odkazy:

Nezapomenutelné město schodů… (ukázka)

Kam odchází Božstva… (recenze)

host-logo

980 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.