Ocenění

Minicon-Knížkon 2013 už tuto sobotu!

Autor | Aktuality | Středa 27 Listopad 2013 10.00

Tradiční a nezničitelný Minicon se koná v sobotu už tuto sobotu 30. listopadu. Akce opět proběhne v literatuře nadmíru vstřícných prostorách Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí, tentokrát však nikoli dole v menším sále, nýbrž v klubovně ve zvýšeném přízemí. Cesta do klubovny je snadná – projdete hlavní halou, dáte se vpravo a zamíříte směr divadelní oddělení. A to už najdete velmi snadno. Pokud ne, nejspíš na vás nějaká čarodějnice seslala zlou kletbou. A to je právě i téma Miniconu. V programu se totiž na čarodějnice podíváme hodně zblízka v několika přednáškách, které si letos vzali na starosti Lucie Lukačovičová, Františka Vrbenská či Míla Linc.

PROGRAM:

13.15 – 14.00 – Čarodějnice známé i neznámé – Lucie Lukačovičová

Jaké podoby nabývaly čarodějnice v představách lidí ve středověku? Co všechno mohlo být dílem čarodějnictví? Kdo byli italští benandanti? Nebo korsičtí mazzeri?

14.00 – 15.00 – Dějiny inkvizice –  Mgr. Jakub Izdný

Průřez dějinami inkvizice pro začátečníky (ale i pro pokročilé).

15.00 – 16.00 –  Čarodějnice a království víl: mystérium středověku – Františka Vrbenská

Folklór chápe čarodějnice jako nečlověčí bytosti, které spojují reálný svět s říší nadpřirozených sil. Skutečná přírodní magie měla k vílám  blízko: kam sahají kořeny této symbiózy? Najdeme na počátku Velkou Bohyni? Máme se ohlížet na pohádky? A kolik z odkazu víl zůstává dnešku?

16.00 – 17.00 – Vyhlášení Žoldnéřů fantasie  – Michael Bronec

Vyhlášení výsledků literární soutěže. Poznejte novou krev české fantastiky! 

17.00 – 17.45 – Kouzla historické fantasy - Míla Linc (a hosté)

Jak moc se dá historie použít pro psaní fantasy? Jaká kouzla jdou použít? A na co si dávat pozor? Zkusíme vyzpovídat i přítomné spisovatele, protože lepší poslouchat profíky než teoretiky.

Takže kdo máte chuť, přijďte. Vstupné jako vždy dobrovolné, příjemná společnost jistotou, stánek nakladatelství Straky na vrbě samozřejmě i s nakladatelem samotným, pro čtenářsky založené návštěvníky tisíce knížek hned nadosah.

587 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.