Ocenění

Heteša vám do žil vlije Morphin Red (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 28 Říjen 2015 10.40

Petru Hetešovi se v nakladatelství Brokilon nebývale daří a vzhledem k jeho tvůrčí plodnosti je to znát i na utěšeně se rozšiřujícím portfoliu jeho knižních titulů. Mohli bychom dokonce žertovat o tom, že nakladatelství nestíhá vydávat jeho romány knižně a dohání to ve formě e-knih, vždyť příznivci svébytného autora se zrovna dočkali čistě elektronicky vydané science fiction Tekuté krystaly. Ovšem to není od letošního předvánočního Heteši všechno, přibližně v polovině listopadu se dočkáme novinky Morphin Red, která se objeví jak v elektronické, tak i v tradiční knižní podobě. Opět se tak můžeme těšit na návštěvu drsných ulic futuristického Baltimoru a pokud se nemůžete dočkat, zkuste naší ukázku…

Morphin-Red-obalka

Petr Heteša: Morphin Red

brožovaná, obálka Lukáš Tuma, 450 stran, 298 Kč

Úplněk zde hraje velkou roli, ale tato kniha není o žádných vlkodlacích, přestože výsledky jejich úplňkové aktivity jsou téměř shodné. Čtyři teenageři semletí ilegálním biotechnologickým výzkumem jsou uklizeni do detenčního ústavu pro mladistvé, což není zrovna ideální místo pro život, je ale docela vhodné pro pokračování nelegálního vědeckého projektu.

Baltimore vzkvétá do technologické krásy, jeho obyvatelé do biotechnologické a uvnitř městského organismu zatím dřímá bioware v nulitní konfiguraci. Dvacet let. Stačila jedna zdánlivě nevinná zmínka na blogu a z nulitní konfigurace se stává aktivní. Strůjci tehdejšího výzkumu si mysleli, že všechny stopy dokonale zametli. Stopy možná, ale své dílo ne. Vývoj událostí potom nabere takových obrátek, že si brzy uvědomí, že lavina, která byla spuštěna, se těžko zastaví před dveřmi jejich luxusních kanceláří. Na to je výsledek jejich nelegálního experimentu příliš inteligentní. Zbývá jim jediné: udělat vše pro to (bez ohledu na bankovní konta a počty mrtvých), aby nebylo naplněno přísloví: Kdo s čím zachází, tím taky schází.

Ukázka z románu:

brokilon_logo

503 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.