Ocenění

Mycelium Vilmy Kadlečkové počtvrté… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 12 listopadu 2014 9.05

Houbová pentalogie, jak se familiárně přezdívá ambiciózní sáze Vilmy Kadlečkové, se už brzy dočká svého čtvrtého svazku a příběh tak zdárně a s překvapivým úspěchem spěje ke svému vyvrcholení v závěrečné části, která by měla vyjít v průběhu příštího roku. Už teď lze prohlásit, že před námi vzniká jedno z nejambicióznějších děl moderní české science fiction, s nímž by se z posledních let dala srovnávat snad jen skvělá Valhala z pera Františka Novotného. Ovšem to nejtěžší na autorku stále čeká a čtvrtý svazek podle všeho napoví, zda cyklus spěje k patřičně působivému rozuzlení. Už teď můžeme spekulovat, zda nám toto obrození literární kariéry Vilmy Kadlečkové v blízké budoucnosti přinese i další knižní překvapení…

Vilma Kadlečková: Mycelium IV – Vidění

brožovaná, obálka Tomáš Kučerovský, 424 stran, 389 Kč

Když se össenská Loď vynoří z R-A prostoru mrtvá, pro Össeany je to důvod ke smutečním obřadům – a pro Pozemšťany drama. Členové posádky, kteří katastrofu přežili, mají být obětováni. Církev se nehodlá vzdát tisíciletých tradic kvůli životům několika lidí z planety, která se jim podřizuje čím dál víc. Skutečně budou Pozemšťané mlčet i tentokrát? Copak nikdo nedokáže Össeany zastavit?

Lucas Hildebrandt pokusy o záchranu ignoruje. Necítí se jako hrdina, který by měl jednat: je jen stínem svého dřívějšího já, zbavený vůle, závislý na össenských drogách, vyhořelý. Sám už od sebe nic nečeká. A přesto je to právě on, kdo dokáže postřehnout podstatné věci. Uvědomuje si projevy yantrünu, Vidění, Čtvrté složky Pětice. Tuší, že smrt Lodi je předzvěstí mnohem zásadnějších změn – změn, vůči kterým jsou Pozemšťané slepí.
Hrozba, o které se mluví v össenských Knihách, je tady.

Tam ve vesmíru už to začalo.

Ukázka z knihy:


895 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by tomeek — 12.11.2014 @ 10.52

    Paráda… obálky jsou skvostné, každá sama o sobě, i dohromady jako celek…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.