Ocenění

O myších jako o lidech (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 16 května 2016 20.25

Nakladatelství Comics centrum nepublikuje pouze knihy z edice Na přání či obsáhlé omnibusy obřích rozměrů, snaží se čtenářům komiksu nabídnout i knihy v běžné distribuci. Příkladem může být kupříkladu stále populární Hellboy, jenž se právě dnes dočkal jedenáctého svazku série. Ve stejný den Comics centrum zahájilo předprodej fantasy série pro mladé čtenáře na těle i na duchu. Myší hlídka je úspěšnou a ceněnou sérií, v níž se setkáváme s hrdinnými hlodavci, jejichž úkolem je chránit své myší druhy před rozličným nebezpečím. Série se dosud dočkala čtyř knih, ovšem za zmínku stojí i tři svazky ze související série Legendy hlídky a méně obsáhlá samostatná kniha Statečný Baldwin a další příběhy, nemluvě o zpracování v podobě RPG hry…

Mysi_hlidka_01

Myší hlídka 1: Podzim 1152

scénář a kresba David Petersen

vázaná, překlad Jan Kantůrek, 204 stran, 699 Kč

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Její členové jsou průvodci, průzkumníci, počasníci, stopaři a ochránci myší žijících na územích mezi teritorii. Udržují bezpečné hranice, vyhledávají nové bezpečné cesty mezi vesnicemi a provázejí po nich karavany se zbožím. V případě útoku se musejí postavit každému zlu a nebezpečí, které ohrožuje jejich teritoria.

Příběh sleduje dobrodružství tří nejlepších členů Hlídky – Borise, Justýna a Straše – na výpravě za odhalením zrádného spiknutí.

Příběhy Myší hlídky obdržely mnoho cen v mnoha zemích světa. Dostaly například několikrát cenu Willa Eisnera a časopisem Wizard byla Myší hlídka vyhodnocena jako nejlepší nezávislá dobrodružná kniha roku 2006. Server IGN.com ji navíc ocenil jako nejlepší nezávislou knihu.

Ukázka z knihy:

comicscentrum_logo

947 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.