Ocenění

Obrazy z Nového Krobuzonu… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 22 Listopad 2018 14.55

Euromedia pokračuje v oživování slavné historie Laseru a na řadu nevyhnutelně přišlo dlouho plánované vydání vázaného a ilustrovaného Nádraží Perdida, dodnes nejpopulárnějšího románu britského fantasty Chiny Miévilla. Kultovní román se dočkal nejen nové obálky geniálního výtvarníka Edwarda Millera, ale také řady barevných celostránkových ilustrací, což z chystané knihy dělá horkého favorita v probíhající předvánoční nákupní horečce. Ponořte se tedy opět do ulic Nového Krobuzonu a mějte na paměti, že letos po letech čekání vyšlo v anglickém jazyce rovněž ilustrované vydání Jizvy, takže do budoucna je o prosby vysílané do Euromedie jistě postaráno. Nejprve by však měla vyjít sbírka Tři okamžiky výbuchu a nové vydání románu Město & město

Nadrazi-Perdido-obalka

China Miéville: Nádraží Perdido

vázaná, překlad Milan Žáček, obálka Edward Miller, 684 stran, 499 Kč

Metropolis Nový Krobuzon se rozvaluje v centru světa. Lidé a mutanti a tajemné rasy žijí beznadějně i nevázaně ve stínu lesa komínů, kde řeka je zanášena odpadem a továrny a slévárny duní nocí. Přes více než tisíc let řídí parlament spolu s brutální milicí vše: od chodu továren po umělce, špehy a vojáky, vandráky a děvky.

Ale vše se mění. Přichází cizinec s kapsami plnými peněz a nemožným požadavkem. Město začíná terorizovat neznámé nebezpečí, které má spojitost s drogami a novokrobuzonským podsvětím. A všechny nitky k možné záchraně se sbíhají v srdci města, v olbřímí stavbě Nádraží Perdido.

Nádraží Perdido bylo nominováno na ceny Hugo a Nebula a obdrželo ceny Arthura C. Clarka a Augusta Derletha.

Ukázka z knihy:

Euromedia-Laser-logo

1 550 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Comment by Roman Tilcer — 23.11.2018 @ 23.55

    Jakože jsem nadšen, ale původní obálka se mi líbila víc. A nic nemá na Perdido, do kterýho jsem si ručně vlepil Miévillovy vlastní ilustrace, ukořistěný kdysi dávno na webu jeho anglickýho nakladatele nebo kde.

  2. Comment by Jan Peregrin — 25.11.2018 @ 23.58

    Taky se mi původní obálka líbila víc..

  3. Comment by Erunamo — 26.11.2018 @ 14.08

    Tohle je jediná kniha, kterou jsem nedočetl! A to jsem skončil někde ve 3/3. Odložil jsem ji, že si od toho musím odpočnout a už jsem se k ní včas nevrátil. Přijde mi, že Miéville se snaží být tak hodně moc originální, že tím čtenáře ubíjí.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.