Ocenění

Lákají vás příběhy statečných žen? (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 21 Říjen 2015 16.45

Editorská dvojice složená z proslulého žánrového redaktora Gardnera Dozoise a věhlasného spisovatele George R. R. Martina spolupracuje od roku 2009 a rok co rok dodává fanouškům obsáhlé antologie plné úžasných příběhů. Jako první z nich k nám přicházejí Nebezpečné ženy s příběhy Jima Butchera, Brandona Sandersona, Joea Abercrombieho, Joea R. Lansdalea i samotného George R. R. Martina. Podíváme se v nich nejen do celosvětově oblíbeného Martinova Západozemí, ale i do vesmíru jím vytvořených Divokých karet. Své vlastní populární světy samozřejmě navštíví také Abercrombie, Butcher či Sanderson, ovšem dočkáme se i několika nežánrových povídek. Další antologie této editorské dvojice se chystají…

nebezpečne-ženy

Gardner Dozois & George R. R. Martin:

Nebezpečné ženy

vázaná, překlad Hana Březáková, 720 stran, 499 Kč

Povídky a novely o silných ženách z dob minulých, přítomných i budoucích. Dvacet jedna původních povídek a novel od „některých z největších autorů na poli současné science fiction a fantasy“, které dali dohromady George R. R. Martin a Gardner Dozois. Naplno se v nich projevují schopnosti údajně slabšího pohlaví oplývat magickými schopnostmi a plodit chaos a násilí. Zkoumají ale také výšiny, jichž mohou dosáhnout statečné ženy, i hlubiny, do nichž mohou padnout ty zlé.

Korunou celé antologie je úchvatná novela o „tanci draků“ z pera samotného George R. R. Martina, příběh o občanské válce nesmírného rozsahu, která se odehrála takřka dvě století před začátkem „Hry o trůny“ a která málem rozervala celé Západozemí na kusy.

V roce 2014 získala kniha cenu World Fantasy Award za nejlepší antologii.

Obsah:

Joe Abercrombie: Holka na zabití

Megan Abbotová: Buď mám zlomené srdce

Cecelia Hollandová: Nořina píseň

Melinda Snodgrassová: Ruce, co tam nejsou

Jim Butcher: Bomba

Carrie Vaughnová: Raisa Štěpanová

Joe. R. Lansdale: Zápas s Ježíšem

Megan Lindhomová: Sousedky

Lawrence Block: Prostě je umím balit

Brandon Sanderson: Stíny pro Silence v Lesích Pekla

Sharon Kay Penmanová: Královna v exilu

Lev Grossman: Dívka v zrcadle

Nancy Kressová: Druhá arabeska, velmi zvolna

Diana Rowlandová: Z města zbyl jen Lazar

Diana Gabaldonová: Panicové

Sherrilyn Kenyonová: Nenávist až za hrob

S. M. Stirling: Rozsudek smrti

Sam Sykes: Jméno bestie

Pat Cadiganová: Pečovatelky

Caroline Spectorové: Lži mojí matky

George R.R. Martin: Princezna a královna

Nenajdete zde žádné nešťastné oběti, které sténají strachy, zatím co mužský hrdina bojuje s monstrem anebo kříží svůj meč se zlosynem, a pokud byste chtěli tyto ženy přivázat k železničním kolejím, se zlou byste se potázali. Místo toho se setkáte s mečem vládnoucími válečnicemi, neohroženými pilotkami bojových letounů a ženami z hlubin vesmíru, se smrtonosnými sériovými vražedkyněmi, mocnými super hrdinkami, banditkami a rebelkami, soukromými vyšetřovatelkami, přísnými soudkyněmi, pyšnými královnami, které vládnou národům a jejichž žárlivost a ambice posílají tisíce lidí na strašlivou smrt, s chrabrými dračími jezdkyněmi a mnoha dalšími. - Gardner Dozois

Ukázka z knihy:

motto-logo2

757 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by Toolshed — 21.10.2015 @ 17.49

    Super! O tomto som ani nevedel, že sa to chystá, iba o ďalších Divokých kartách a Darebákoch.

    Líbí/nelíbí: Thumb up 2 Thumb down 1

  2. Comment by Noir — 21.10.2015 @ 18.10

    Která povídka by měla být ze světa Divokých karet, netuší někdo?… Aha, Google poradil… ta od Caroline Spectorové… Jinak kniha vypadá zajímavě a můžeme být rádi, že vyšla v jednom svazku… když ji i Angličané v HarperCollins rozsekli vedví pro paperbackové vydání.

    Líbí/nelíbí: Thumb up 2 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.