Ocenění

Nemáte páru, kam vyrazit za zábavou? (pozvánka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 18 října 2018 11.45

Počtvrté zveme všechny milovníky steampunku na největší domácí tematický festival Nemám páru, který se uskuteční 27. října v Brně. Akci bude letos hostit umělecká galerie MorsArt, v jejichž prostorách pro vás bude připraveno plno skvělých drinků a náležitě upravené občerstvení. Program bude jako každoročně nabitý a těšit se můžete mimo jiné i na zahraniční hosty. Poprvé se českému publiku představí steamfolková kapela Jessnes z německých Drážďan. Spolu s nimi se vydáme na cestu vzducholodí z viktoriánské Anglie do chladného Ruska, romantické Francie, neprobádané Asturie až přes moře do Orientu, zatančíme si v irské hospodě i v noční poušti s beduíny. Můžeme vám slíbit, že při téhle show nevydržíte jen sedět…

Nemam-paru-poster

Zahraniční hosty doplní první česká steampunková skupina Clockwork Animals, která se tentokrát představí s plnohodnotným koncertním setem. Dynamický hlas Martiny Bellovičové vás zavede do devatenáctého století plného pirátů a dobrodružství ze staré dobré Anglie v temném kabaretním podání. Nebude chybět ani přednášková linie, v níž přivítáme známou českou spisovatelku Františku Vrbenskou, která nám přiblíží temná zákoutí magie Alistaira Crowleyho. Taneční linii obstará brněnská profesionální tanečnice Zafirah, lektorka, choreografka, vypravěčka příběhů a vizionářka ve světě moderních i alternativních směrů orientálního tance. V jejím tanci se snoubí tradice s modernou, spoustou fantazie a zajímavých nápadů. Pro festival si připravila speciální interaktivní vystoupení inspirované filmem Hellboy.

Tanec je pro mnohé umělce neodmyslitelnou součástí života. Kiki l´aconitum začínala s baletem, dnes se ale věnuje především pole dance a vzdušné akrobacii. Tentokrát si pro diváky připravila vystoupení Mechanical Maiden. Jistě příjemným ozvláštněním programu bude i kouzelnické vystoupení Michala Ondřeje. Pro odborníky jsme si připravili speciální kvíz o ceny. Samozřejmostí je tombola o hodnotné ceny a oblíbená kostýmová soutěž, v níž oceníme nejlepší steampunkové cosplaye. Kostým samozřejmě není podmínkou, rádi vás uvítáme i bez něj. Mezi prodejními stánky se můžete těšit na krásné dámy, které předvedou své autorské značky – Porcelain Doll, Sleeping Beauty, Gabrielle Taroka a Classy lady. Lístky jsou v předprodeji za zvýhodněnou cenu od 25. října, tak neváhejte, ať na vás nějaký zbude. Těšíme se na vás, tak nastartujte vzducholodě a vzhůru za brněnským dobrodružstvím!

cesky-steampunk

676 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.