Ocenění

Nemám páru: 2. brněnský steampunkový večer

Autor | Aktuality | Neděle 28 Srpen 2016 21.10

Vyhlížíte, kam za dobrodružstvím? Jediná česká ryze steampunková událost se vrací do brněnských luhů a hájů! Druhý ročník festivalu Nemám páru je tady. Naleštěte kolečka, dofoukněte vzducholodě a připravte se na pořádnou jízdu. Čeká vás opět bohatý program plný hudby a přednášek, nebudou chybět sličné tanečnice a především se dočkáte prvního vystoupení steampunkových hudebních skupin v České republice. Vše vypukne již 24. září v brněnském klubu Slowone.

Nemam-paru-plakat

Letos jsme si pro vás připravili dva zahraniční hosty, z nichž první je maďarská steampunková kapela Lies of the Machine z Budapešti, jejíž styl je nazýván „steam-powered metal psychocircus“. Výrazné jsou u nich zejména prvky metalu a jejich vystoupení se mohou pochlubit propracovanou show se vším, co k tomu patří. V playlistu nebude chybět ani horká letošní novinka – album Freakshow, které vyšlo teprve 20. srpna 2016. Internetové stránky kapely rozhodně stojí za návštěvu. Druhým hostem je vůbec první rakouská steampunková kapela Turm und Strang z Vídně, která se nejen opravdu těší na své první vystoupení u nás, ale přiveze i to nejlepší ze svého alba Laudanum ins Ohr. Trojice talentovaných hudebníků kombinuje dubstep-rock s prvky industriálu a crossoveru, to vše zabalené do nezaměnitelně steampunkového hávu. Rovněž jim se můžete podívat na kolečka na jejich facebookové stránce. Obě kapely budou vystupovat v České republice úplně poprvé a určitě budou rády, když je přijdete podpořit.

V programu dále najdete přednášku Doba jedová aneb něco málo o tom, jak těžké bylo přežít ve viktoriánské Anglii od Jany Astarel Hlavinkové, probírající jedy v jídle a kosmetice, bizarní nehody, drogy a nezdravou módu, choleru a mnoho dalšího. Přijďte si poslechnout o tom, že viktoriánská éra měla i své stinné stránky a žít v ní rozhodně nebylo tak romantické, jak je líčeno v románech. Dům rytířských ctností si pro vás připravil pořad Bartitsu, reálná pouliční sebeobrana při které se neschvátíte. Bartitsu bylo vyvinuto v 19. století proti nejhorším rabiátům Londýna a úspěšně přetrvalo dodnes. Využívá techniky boxu, vycházkové hole, savatu, jiu jitsu a dalších především evropských bojových umění. Bartitsu bylo vytvořeno pro dámy a gentlemany z vyšší společnosti, má využití při rozmanitých příležitostech od denní vycházky po společnost ve večerních šatech i smokingu. Posloužilo také jako inspirace pro souboje ve filmech se Sherlockem Holmesem. V krátké ochutnávce ukážeme průřez bojem na čtyři vzdálenosti a sami budete moci ocenit jednoduchost a eleganci těchto technik.

přednáška

V Diukově divadelní hře Čaj o páté: Budoárové nesváry zažijete rozpustilou idylku anglické rodiny, která stojí a padá se snahou milé komorné udržet vše, jak má být, ať už jde o pořádek v domě, či o spokojenost jejího pána a paní. Jenže jak ví, ani jeden z manželů se nesmí nikdy dozvědět o její snaze potěšit oba, protože pod zdánlivě ideálním svazkem skřípou notně zrezlá kolečka. V přednášce Okultismus ve viktoriánské době Martiny Bellovičové a Petry Slovákové se pak dozvíte, jakým způsobem tento fenomén inspirovaly zámořské objevy a odkud se vzala obliba spiritistických seancí, jak lidé v 19. století vnímali magii a vědu a jak se okultismem nechali ovlivnit viktoriánští spisovatelé. To vše a mnohem více se dozvíte právě na přednášce o skrytých tajemstvích a době, kdy se nadpřirozeno těšilo obrovskému zájmu.

Samozřejmě nemůže chybět ani tombola o věcné ceny a bezesporu zajímavá kostýmová soutěž. Rádi bychom vytvořili jedinečnou atmosféru nefalšovaného steampunkového festivalu, a proto pokud máte doma tematický kostým nebo cosplay, neváhejte ho provětrat. Pokud kostým nemáte, nezoufejte, není povinný, na akci můžete samozřejmě přijít v jakémkoliv vhodně zvoleném oblečení. Kromě všeho výše zmíněného pro vás chystáme další program včetně tanečního vystoupení. Letos bude akci doprovázet také tržiště, na němž naleznete nejen originální steampunkové a viktoriánské šperky, ale i mnoho dalších kreativních výtvorů a ručně šitých oděvů od značek jako jsou Classy Lady, Sleeping Beauty, Gabrielle Taroka, Porcelain Doll, Victorian Catherine a mnoho dalších. Prodejce stejně jako další program budeme postupně doplňovat na facebookových stránkách akce, kde naleznete rovněž veškeré další potřebné informace.

Vstupenky na akci jsou již k dispozici za předprodejní cenu 160 Kč. Tak oprašte vzducholoď či parostroj a dorazte 24. září do brněnského klubu Slowone!

792 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.