Ocenění

Neuvěřitelný výlet časem a lidskou myslí… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 9 listopadu 2017 9.50

Přestože malá žánrová nakladatelství utrpěla v poslední době významnou ránu poté, co se, věřme, že jen dočasně, odmlčelo zavedené nakladatelství Laser-books, zdá se, že není proč si zoufat, protože tam kde spadne jedna dračí hlava, vyrostou hned tři. V poslední době se tak na scéně malých „fantastických“ nakladatelství objevila nová zajímavá jména jako Gnóm, Carcosa a Planeta9. Poslední jmenované chystá ve spolupráci se zavedenou Epochou nadmíru atraktivní romány Bariéra od Petera F. Hamiltona (v překladu Petra Kotrleho) a Pamatuj na Fléba od Iaina M. Bankse (v překladu Richarda Podaného). Na knižní trh pak vstoupí Hamiltonovou útlou, samostatně vydanou novelou Okno do času, ze které vám přinášíme tradiční ukázku…

Hamilton-Okno_front

Peter F. Hamilton: Okno do času

vázaná, překlad Michael Talián, obálka Kristýna Hasíková, 122 stran, 199 Kč

Jules je zvláštní chlapec. Byl jím ještě než se začaly dít všechny ty divné věci. Má eidetickou paměť, ze které žádná vzpomínka nevymizí.  Nikdy, až do chvíle, kdy v jeho životě náhle zavládne chaos, smrt se zjeví příliš blízko a v jeho paměti se objeví chyba. Jules s odvahou, důvtipem a svérázným smyslem pro humor vyvíjí teorii pro vysvětlení tohoto nepochopitelného fenoménu. Při pátrání po identitě svého záhadného dvojníka se zaplétá do cizích nadějí a snů a také do smyček smrtícího plánu šílence.

Skvělá novela autora bestsellerů Petera F.  Hamiltona je neuvěřitelný výlet časem a lidskou myslí. Smělá a provokativní úvaha o podstatě života – a o tom, co možná přijde po něm. O tom, že vesmír není jen podivnější, než si představujeme, je podivnější, než si představit dokážeme.

Ukázka z knihy:

planeta9-logofantasticka_epocha_logo

856 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.