Ocenění

Omamný trip do zrcadlících se světů… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 20 Listopad 2018 16.00

Zkratka HPL je pro mnohé čtenáře přímo podmanivá a nejeden z nich si pro světy stvořené v chorobné mysli jednoho ze zakladatelů moderního hororu vypěstoval přímo závislost. Populární však nejsou pouze díla mistra samotného, máme tu tvorbu autorových současníků, kteří rádi vstupovali do jeho světa kosmické hrůzy, příběhy zástupu pokračovatelů, kteří rok co rok píšou početná díla využívající prvků nechvalně proslulého mýtu Cthulhu, a v neposlední řadě také množství knih, v nichž Lovecraft sám hraje důležitou roli. Do poslední kategorie patří román Noční oceán amerického spisovatele Paula La Farge aktuálně vydaný nakladatelstvím Paseka v překladu Petra Kotrleho. Nyní máte příležitost posoudit, zda jde o knihu určenou právě vám…

Nocni-ocean-obalka

Paul La Farge: Noční oceán

vázaná, překlad Petr Kotrle, 320 stran, 349 Kč

Doktorka Marina Willetová to vůbec nemá lehké, její manžel Charlie si totiž vypěstoval závislost na autorovi hororů H. P. Lovecraftovi. Zejména je fascinován událostmi z léta roku 1934, kdy samotářský spisovatel strávil dva měsíce se svým mladým fanouškem Robertem Barlowem. Co ty dva spojovalo a co k sobě cítili? Když už si Charlie myslí, že hádanku vyřešil, vypukne skandál a on zmizí. Policie to označí za sebevraždu, ale Marina této verzi nevěří. Ve snaze zjistit pravdu se vydává po manželových stopách, které ji zavedou nejen k Futuriánům, skupině mladých autorů science fiction, ale i k Williamu S. Burroughsovi nebo k takzvanému Erotonomikonu, jenž je považován za intimní deník samotného Lovecrafta.

Ať už patříte k vyznavačům díla mistra hrůzy z Providence, nebo se setkáváte s Lovecraftovým jménem poprvé, téhle románové pokloně psychiatrii a pulp fiction podlehnete dřív, než řeknete Cthulhu.

Ukázka z knihy:

Paseka-logo-new

683 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.