Ocenění

Zdědí lidstvo vesmír? (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 10 července 2015 8.45

Zatímco si Julie Nováková pomalu, ale jistě buduje svou zahraniční kariéru jako autorka kratších prací a aktuálně v ní udělala další významný pokrok, u nás se připojila k obrození české space opery a to hned románovou trilogií vydanou v nebývale rychlém sledu. Hvězdoměnci, závěrečný svazek trilogie Blíženci, opět zkoumá postup lidstva při osídlování vesmíru a obrysy možné galaktické budoucnosti podporované autorčinou vědeckou erudicí. Vedle rozvíjející publicistické a editorské dráhy se Julie věnuje rovněž předávání svých zkušeností v rámci workshopů nemluvě o psaní recenzí, rozhovorů a článků, což jen posiluje zvědavost, co si pro nás připraví do budoucna a kam se budou ubírat její tvůrčí kroky…

Hvezdomenci-obalka

Julie Nováková: Hvězdoměnci

brožovaná, obálka Jakub Javora a Lukáš Tuma, 280 stran, 258 stran

Vítězství za ztrátu reálné moci, poznání za libru sladkých vzpomínek, svobodu za lež… Kdo by nepřistoupil na těžký obchod, když je v sázce tolik?

Lidské osídlení se zmítá v politických roztržkách vyvolaných válkou mezi Nytthemem a Novou Hanojí, byly objeveny první přímé důkazy existence dávné civilizace schopné vytvářet mezihvězdné tunely a lidstvo se dost možná nachází na pokraji zjištění, jak si podobnou technologii osvojit samo. Celeste Hewittová se pohybuje na tenkém ostří mezi zhroucením a konečným porozuměním teorii, která by mohla odstartovat novou éru lidské historie. Touží po ní víc než po čemkoli jiném, jiní – včetně její vlastní simulace – však její posedlost nesdílejí. Někteří jsou odhodláni naopak udělat vše pro to, aby neuspěla…

Posedlost se stává společným jmenovatelem pro snahy téměř všech, kdo sní o budoucnosti lidstva. Právě o ni se teď hraje a zdá se, že vítěz bere vše. Ovšem Tilde s Lennoxem a Arthurem pouze chtěli přežít a vrátit se domů. Karty jim však byly rozdány a hrát musí také – a kdo říká, že váhavý hráč nemůže vynést rozhodující trumf? Pozadu nemůže zůstat nikdo, ať už je člověk, Přeměněný, anebo chytrý software.

A všichni si kladou tutéž otázku, jejíž odpověď lidstvo touží znát už po staletí: Jaké zázraky čekají na objevení za hranicemi Lidského osídlení?

Ukázka z knihy:

Brokilon-300x103

605 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.