Ocenění

Kolo času se přetočilo na začátek… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 21 ledna 2015 9.30

Rozhodně se musí uznat, že nakladatelství Fantom Print monumentálním fantasy cyklem Kolo času nijak nešetří a v poměrně krátké době se propracovalo k u nás dosud nevydaným svazkům. Prequel Nové jaro se vrací na úplný začátek a je rozšířením novely Předjaří, kterou si pamětníci možná vybaví ze stránek druhého svazku Silverbergovy antologie Legendy. Letos se příznivci klasické fantasy z pera Roberta Jordana dočkají ještě reprintu desátého dílu Křižovatka soumraku, po němž bude následovat poslední svazek napsaný duchovním otcem Nůž snů a poté už budou zbývat jen svazky dopsané po autorově brzké smrti jeho zdatným nástupcem Brandonem Sandersonem…

Robert Jordan: Nové jaro (cyklus Kolo času)

vázaná, překlad Zuzana Hanešková, obálka Chris McGrath, 320 stran, 399 Kč

Město Kanlún, ležící nedaleko od zjizvené pustiny Morny, je opevněné útočiště před nebezpečím na dálném severu, úkryt před zločiny těch, kdo slouží Temnému. Alespoň tak se to povídá. Ovšem po městě, které vítá al‘Lana Mandragorana, vypuzeného krále Malkieru a nejlepšího šermíře své doby, kolují šeptem vedené řeči o zplozencích Stínu. Důkaz, pokud by Lan takový žádal, že moc Temného opět sílí a jeho pohůnci pracují po celé zemi.

Přesto se uvnitř kanlúnských hradeb Lan setká se ženou, která změní jeho osud. Moirain je mladá a mocná Aes Sedai, která sem přišla hledat pravdu. Potřebuje pomoc při zoufalé snaze ověřit jisté nejasné a zpochybňované proroctví – které mluví o tom, jak zahnat Stín zpátky, a o zrození dítěte, jež by mohlo být Drakem Znovuzrozeným.

Ukázka z knihy:

894 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.