Ocenění

Novoroční tip na deskovky

Autor | Aktuality | Pondělí 14 Leden 2019 8.30

Dnešní souhrn tipů na deskové hry uplynulého roku je určen především pro náročné hráče. To jsou ti, kteří se bez zaváhání pustí do čtení mnoha stran složitých pravidel a nezaleknou se ani časové náročnosti. Doma mají často pořádně prostorný stůl, kam se vejde prostorný herní plán se vším všudy. A mnohdy mají i partu obvyklých spoluhráčů, kteří se neváhají s chutí pustit do jakéhokoli herního dobrodružství, zvláště pokud přináší něco nového, anebo se snaží mnohé známé prvky dovést k co největší dokonalosti a komplexnosti. Hraní takových her je záležitost na celý dlouhý večer a mnohdy nezůstane pouze u jednoho. Na druhou stranu, právě tyto hry dokážou být pro zkušené hráče nejen výzvou, ale zároveň i tou nejlepší odměnou…

Twilight Imperium

Twilight-Imperium-4

Hutnou strategii z vesmírného prostředí pro nás připravilo vydavatelství Blackfire. Do české lokalizace prozřetelně přivedlo čtvrtou edici, která by měla být vyšperkovaná do nejmenších detailů a malinko zjednodušená. Přesto se autoři Corey Konieczka, Dane Beltrami a Christian T. Petersen postarali o záležitost, jejíž dohrání vám zabere klidně i osm hodin! Zahrají si ji tři až šest hráčů. Na výběr máte až sedmnáct různých ras se specifickými vlastnostmi, domovskou planetou, unikátní technologie a hlavně jedinečnou vesmírnou loď. A pak už jen zbývá zjistit, kdo z hráčů bude na poli strategickém nejúspěšnější.

pro 3 až 6 hráčů od 14 let s herní dobou 480 minut

Blackfire-logo

Anachrony

Anachrony-Albi

Soudný den se blíží. Lidstvo se vzpamatovává z katastrofy, kdy celou planetou otřásla zničující exploze a život na planetě byl téměř vyhlazen. Povrch Země se stal neobyvatelný, a tak se přeživší ukryli pod ním. Tam si ve čtyřech kastách žijí své životy, když se jim náhle zjeví poslové z budoucnosti a varují je před pádem meteoritu, který má definitivně zničit život, a šanci na přežití má pouze jeden národ. Hra je unikátní především v možnosti cestovat časem a posílat si z budoucnosti potřebné suroviny. Pokud však hráč „zapůjčené suroviny nepřipraví pro své minulé já“, stává se obětí časových paradoxů, které mu značně ztíží šanci na vítězství. Hra je unikátní i pro možnost zahrát si ji v kampani s jedním hráčem, kdy proti vám stojí automatizovaný Chronobot.

pro 1 až 4 hráče od 14 let s herní dobou 120 minut

Albi-logo

Honba za prstenem

Honba-za-prstenem

Kdo by nemiloval Pána prstenů? Snad každý si někdy představil, že ve Frodově kůži opouští Kraj a vydává se vstříc dálavám až do Mordoru, kde se snoubí šero se šerem. Alespoň první část dobrodružství, tj. putování Krajem a stíhání prstenovými přízraky, vám zprostředkuje právě Honba za prstenem. Jeden hráč se ujme postavy Froda a pokouší se se zdravou kůží a hlavně prstenem moci stále na krku projít lesy nepozorován. Další hráč či hráči si následně nasadí kápi a vydává se na lov. Hra se hraje na dvě dějství a známá atmosféra je dokreslena krásnými ilustracemi a nástavci v podobě známých postav, jež se vkládají na běžné barevné figurky. Pokud se tedy rádi skrýváte, anebo se naopak toužíte zúčastnit honby za prstenem moci, pak s chutí vyrazte do Středozemě.

pro 2 až 5 hráčů od 13 let s herní dobou 180 minut

rexhry-logo

Mars: Teraformace – Předehra a Kolonie

mars-teraformace-kolonie

Mars mohou hráči osidlovat už nějaký ten pátek, skvělé ale je, že nyní si jej můžete zkusit spolu s rozšířeními Předehra a Kolonie. Hráči zde zastupují jednotlivé korporace, které se pokouší o teraformaci Marsu, přičemž rozhodující jsou tři faktory, jež ovlivňují vítězství v celé partii – průměrná teplota, obsah kyslíku v atmosféře a množství kapalné vody na povrchu. Rozšíření Předehra poskytuje hráčům možnost vybírat z karet předehry, které nastartují teraformační procesy nebo roztočí kola vaší korporace. Součástí je rovněž pět nových korporací a sedm karet projektů. Zcela nové rozšíření Kolonie je v pořadí už čtvrté a tentokrát umožní hráčům vyslat své obchodní lodě ke vzdáleným koloniím napříč celou Sluneční soustavou – a to se vyplatí!

pro 2 až 5 hráčů od 12 let s herní dobou 120 minut

mindok-logo

780 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment by Bishamonten — 17.1.2019 @ 10.38

    Twilight Imperium ma neskutočne láka…len tá cena.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.