Ocenění

O. S. Card probudí Zakletou z věčného spánku (preview)

Autor | Aktuality | Pondělí 25 Březen 2013 7.15

Jak už každý čtenář angloamerické fantastiky dobře ví, oblíbenou kratochvílí mnoha spisovatelů je pojmout dobře známý pohádkový příběh hezky po svém. Ve své bohaté a nám dobře známé tvorbě se tomu nevyhnul ani Orson Scott Card, jenž je u nás známý především jako tvůrce Endera a Alvina. Nakladatelství Albatros – CooBoo si pro nás v překladu Pavla Medka a pod uhrančivou obálkou Milana Malíka připravilo na konec dubna originální fantasy úpravu nadčasového příběhu o Šípkové Růžence překypující napětím a romantikou. Těšit se tak můžeme na další nové dílo oblíbeného autora, ačkoli tento příběh jistě osloví mnoho nových čtenářů a čtenářek…

Orson Scott Card: Zakletá

vázaná, překlad Pavel Medek, obálka Milan Malík, 432 stran, 399 Kč, vyjde 29. dubna 2013

V okamžiku, kdy desetiletý Ivan narazí v hustém lese Karpat na tajemnou mýtinu, se jeho život navždy změní. Na vrcholu podstavce uprostřed mýtiny spatří ležet krásnou zakletou princeznu Katarinu, kterou hlídá tajemná nestvůra, jež ho zažene na útěk. Nyní je Ivan americký postgraduální student, který před sebou má slibnou budoucnost a je zasnoubený s ženou svých snů. Přesto stále nemůže zapomenout na ono setkání, i když se sám sebe snaží přesvědčit, že to byl pouze výplod dětské fantazie. Poté, co se vrací do rodné země, najde i tajemnou mýtinu.

Tentokrát však neuteče. Tentokrát probudí krásnou princeznu polibkem… a vstoupí do světa, který zmizel před tisícem let. Napínavý a vtipný příběh o střetu různých světů i kultur. Zakletá je originální román o lásce a osudu, jež překonají staletí… a o temné síle, která je pronásleduje celé věky.

Orson Scott Card je neuvěřitelně skvělý vypravěč. A Zakletá je toho důkazem!

726 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Comment by filtr — 25.3.2013 @ 9.14

    moc pěkná obálka!
     

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.