Ocenění

O sněhu hledá nejen jaro, ale také vydavatele…

Autor | Aktuality | Pondělí 28 dubna 2014 9.30

Komiksový kreslíř Pavel PaTa Talaš a scenárista Roman BeeSee Bílek nedávno dokončili celobarevný třiašedesátistránkový komiks O sněhu: Hledání jara a nyní pro něj hledají vydavatele. Komiks je určen všem čtenářům bez rozdílu věku, každý si v něm najde to své od základní pohádkové linie příběhu, v níž dobro zvítězí nad zlem, až po množství popkulturních odkazů, které pobaví především starší čtenáře.

V mírně ztřeštěném díle se setkáte nejen se Sněhovou královnou, ale třeba také s Popelkou, jamajskými bobisty, národním hokejovým týmem z Nagana, děvčátkem se zápalkami a množstvím dalších známých i méně známých postav, ale především s hlavní postavičkou, která se už dříve představila v sérii 100x o sněhu, kterou před nedávnem souborně vydal nízkonákladový fanzin BubbleGun. Ovšem komiks na ni navazuje jen velmi volně, stejně jako stripová série Sněhulení, která aktuálně vychází na nedávno vzniklém webzinu Vlčí bouda. Tento web by navíc mohl sloužit jako mediální partner projektu a tolik potřebnou propagaci přislíbil zajistit rovněž web známého žánrového časopisu XB-1.

PROFILY TVŮRCŮ:

Pavel „Pata“ Talaš – komiksový kreslíř a ilustrátor, který má na svědomí vznik celé sněhové mánie. Samorost bez výtvarného vzdělání, co si dělá věci s oblibou tak, jak se mu líbí. Publikoval ve fanzinech Bubble Gun, Vichřice a Chyba, ilustroval stolní hry pro Jiras Games a vytvořil titulní ilustrace ke dvěma knihám pro Vydavatelství Věra Nosková.

E-mail: patart@seznam.cz. Web: http://osnehu.webnode.cz/ a http://pata.kocogel.info/.

Roman „BeeSee“ Bílek – komiksový scenárista a publicista (BubbleGunKomiksFest! revueChyba zine a Vichřice), spoluvydavatel komiksového fanzinu BubbleGun, recenzent komiksů na internetových portálech KoCoGeL a XB-1. Občasný pisatel povídek – oficiálně vyšla jeho povídka „Synek ze závalu“ ve sborníku Ježíšku, já chci plamenomet (2004). V současnosti s kumpány z Ostravy rozjel webzine Vlčí bouda točící se kolem sci-fi, komiksu, hororu, fantasy atd.

E-mail: bilek.roman@gmail.com. Web: http://bubble.kocogel.info/ a http://vlcibouda.net/.

675 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.