Ocenění

Ochrání nás superhrdinská Liga spravedlnosti? (preview)

Autor | Aktuality | Úterý 4 prosince 2012 7.15

Letošní knižní sezóna se velmi rychle blíží ke svému konci a příliš mnoho zajímavých titulů už nečekejte. Následovat bude navíc tradiční lednové sucho, je tedy na místě udělat si nějaké zásoby (pokud už delší dobu nestřádáte na důchod). Nakladatelství BB/art si pro nás jako svůj poslední letošní komiksový titul připravilo superhrdinský omnibus JLA – Liga spravedlnosti slovutného scenáristy Granta Morrisona. Kniha by měla obsahovat prvních devět sešitů komerčně úspěšné řady, která vycházela v letech 1997-2006 a celkem se dočkala 125 sešitů (řada omnibusů obsahuje i několik spin-off záležitostí a soustředí se na prvních jednačtyřicet sešitů ještě pod Morrisonovým vedením). Máte-li v oblibě superhrdinské týmy bránící Zemi před šmejdem z vesmíru, pak je JLA tou nejlepší volbou.

Grant Morrison & Howard Porter: JLA 1 – Liga spravedlnosti

vázaná, překlad L’udovít Plata, 256 stran, 690 Kč, vychází 12. prosince 2012
Nový řád světa. Největší superhrdinové světa se opět jednou spojili, aby vytvořili nejmocnější tým planety! A právě včas, protože z vesmíru přilétá na Zemi tajuplný tým zvaný Hyperklan – se slibem, že zachrání lidstvo před ním samotným. Podezřívaví členové JLA však vyslídí jejich skutečné záměry a kolosální bitva o planetu může začít! Kromě toho se do Ligy díky náboru dostane její nejneobvyklejší nový člen, horda vzbouřených andělů rozpoutá na Zemi válku a vrátí se jeden z nejstarších nepřátel Ligy… nebezpečnější než kdy předtím! 

V první souborné knize JLA na vás čeká mimořádně populární restart JLA z pera proslulého Granta Morrisona a v kresbě Howarda Portera a Johna Della. Svou troškou do mlýna přispěli i Mark Millar, Oscar Jimenez a další a předmluvu k tomuto vydání napsal Eddie Berganza, skupinový redaktor DC.

Všemocní bohové, ochraňujte nás… Tak nějak to přinejmenším musí běžné lidské populaci ve vesmíru DC připadat. Panteon největších superhrdinů světa – Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Aquaman a Martian Manhunter – tvoří první obrannou linii Země před největšími hrozbami, kterým lidstvo čelí. Protože jsou to ty nejmocnější bytosti planety, představují sílu, se kterou se musí počítat – což ale nebrání tomu, aby na ně neustále neútočili mimozemští nájezdníci, vzbouření andělé nebo jejich nejnebezpečnější nepřátelé.

Kritikou oceňovaný scenárista Grant Morrison (Final Crisis, All-Star Superman, Batman) otevírá v první knize JLA úplně novou kapitolu největšího superhrdinského týmu DC. Díky kresbě Howarda Portera (The Flash) a Johna Della (Birds of Prey) a s pomocí Marka Millara, Oscara Jimeneze a dalších nabízí tato kniha pořádnou dávku nonstop akce!

491 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.