Ocenění

Enterprise ve víru Romulanské války (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 29 ledna 2015 9.30

Televizní seriál Star Trek: Enterprise, jenž se odehrává sto let před původní sérií, se sice dočkal jen čtyř sezón, ale i za tak krátkou dobu se stačil zapsat do srdcí skalních fanoušků nestárnoucího fenoménu. A stejně jako předchozí série Star Treku se i Enterprise dočkala knižních dobrodružství. V českém překladu jsme se s nimi poprvé setkali v románu Kobayashi Maru (2008, česky Laser-books 2013), jenž byl následován úvodním dílem románové dvojice Romulanská válka: Pod křídlem dravce (2009, česky Baronet 2013) a stejně jako v originále jsme se i my po dvou letech konečně dočkali uzavření příběhu pod názvem Odvážně vstříc bouři (2011, česky Laser-books 2015).

Michael A. Martin: Odvážně vstříc bouři

brožovaná, překlad Veronika Roháčová a Albert Balatka, obálka Doug Drexler, 360 stran, cena 289 Kč

Země zůstala sama. Vulkán, Andorie a Tellar odstoupili od koaliční smlouvy. Zaskočeni tím, jak snadno Romulané mohou dostat pod kontrolu jejich vyspělé vesmírné lodě a proměnit je ve zbraně, porušily tyto světy svůj slib, že spojencům přijdou na pomoc proti společnému nepříteli. Lidstvo je nyní jedinou překážkou, která stojí mezi Romulanským hvězdným impériem a úplným ovládnutím Galaxie. Romulané používají nemilosrdnou a vražednou taktiku, aby vyhnali lidstvo z hvězd. Podporováni snadnými úspěchy přenášejí svou totální válku stále blíže k srdci lidstva – Zemi.

Rozptýlené zbytky Hvězdné flotily jsou i přes statečný odpor přinuceny vyklízet pozice, přesto vysílají jasný signál, že vytrvají do posledního dechu. V přední linii bojuje i kdysi průzkumná loď Enterprise pod velením Jonathana Archera. Neústupný kapitán se nevzdává hledání spojenců a přátel. Za každou cenu chce zachránit Zemi a jeho cílem je vytvořit novou Federaci planet.

Ukázka z knihy:

1 396 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by Jana Dvořáčková — 29.1.2015 @ 19.54

  Super, už na to čekám :).
   

 2. Komentáře by Roman Štědronský — 1.2.2015 @ 17.02

  Na Kosmasu je novinka skladem… a e-book zase nikde. Grrr! 🙁

 3. Komentáře by Erunamo — 2.2.2015 @ 13.49

  Škoda, že tak pozdě… Neomluvitelné.

 4. Komentáře by Martin Sust — 2.2.2015 @ 14.09

  Knihu mělo vydat nakladatelství Baronet, ovšem nakonec od vydání odstoupili. V tomto případě nebylo jednoduché převést práva na jiné nakladatelství v rámci platnosti původní smlouvy a samozřejmě po vzájemné dohodě. I tak to trvalo dva roky, což je mimochodem doba, která uplynula mezi originálním vydáním prvního a druhého dílu Romulanské války…

 5. Komentáře by Jana Dvořáčková — 3.2.2015 @ 18.25

  Ať to trvá, jak dlouho chce. Hlavně, že se dočkáme :).
  Erunamo: Neomluvitelné je myslet si, že se vše děje s jakousi samozřejmostí. By to možná chtělo drobet úcty k práci těch, kteří se na nás – čtenáře – můžou příště z vysoka vyprdnout. S tímhle přístupem bych se jim ani nedivila.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.