Ocenění

Pomůže lidstvu Ohnivý muž? (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 16 prosince 2016 21.00

Joe Hill už si podmanil i české čtenáře a to v nemalém množství. Ať už máte v oblibě Hilla jako povídkáře, romanistu či snad komiksového scenáristu, těžko můžete jeho kouzlu odolávat. Pro příznivce jeho románové tvorby natěšené předchozími tituly Černá krabiceRohy a Vánoční říše si nakladatelství Beta připravilo na předvánoční trh v překladu Adély Bartlové dosud poslední autorův román Ohnivý muž, kterému se na zahraničních trzích opravdu dařilo. Lidstvu zde hrozí apokalyptické onemocnění, které může utopit celou naši civilizaci v očistném ohni. Ovšem vždy existuje naděje, byť sebemenší, a tou je zde muž, který se vnitřní oheň naučil ovládat. Pokud už knihu nemáte, zkuste naši ukázku…

hill-ohnivy-muz

Joe Hill: Ohnivý muž

vázaná, překlad Adéla Bartlová, 664 stran, 469 Kč

Představte si podivnou nemoc, která proniká do lidské mysli a končí samovolným vznícením oběti. A představte si, že je tahle choroba nakažlivá a nebezpečně se šíří… Joe Hill v novému románu vrhá čtenáře do chřtánu apokalypsy. Počet nakažených stoupá, oheň páchá nedozírné škody a část společnosti by proti postiženým nejraději zakročila zcela nekompromisně. Zdravotní sestra Harper hledá řešení. Pomůže věda, nebo tajemný muž, který se naučil oheň v sobě ovládat?

JOE HILL se zapsal do povědomí milovníků hororové fantasy literatury románem Černá krabice, následovaly Rohy, podle nichž byl natočen film, a v neposlední řadě Vánoční říše o úchylném únosci malých dětí. Hill píše také povídky, za které již získal několik prestižních ocenění, a scénáře ke komiksovým příběhům.

Ukázka z románu:

Beta-logo

1 122 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.