Ocenění

Osamělý střelec přijíždí na bílém koni (trailer)

Autor | Aktuality | Středa 24 Říjen 2012 7.50

Trio Gore Verbinsky, Jerry Bruckheimer a Johnny Depp, které nám přineslo perfektní první díl Pirátů z Karibiku (2003) a bohužel i dvě pokračování diskutabilní kvality (Na vlnách podivna režíroval Rob Marshall, takže se nepočítá), se chystá příští léto znovu zaútočit na pozici krále blockbusterů. Tentokrát už ale nikoliv prostřednictvím salv z lodních děl a za využití pirátské mytologie, nýbrž tak trochu po vzoru úspěšného animáku Rango (2011) skrze výstřely z bleskově tasených a jinak proklatě nízko u pasu zavěšených koltů. I když o nějaké ty nadpřirozené prvky snad nouze nebude. Divoký západ koneckonců krom bílých tváří představují také indiáni a představa jejich s přírodou spjatých čar působí docela svěže. Uvidíme, jak to ve výsledku dopadne…

Ovšem tahle složka nejspíš bude muset v akční westernové komedii The Lone Ranger ustoupit přehlídce nápaditých přestřelek, adrenalinových momentů a vtipných hlášek. Což vlastně nezní vůbec špatně. A v každé situaci kamenná tvář a strnulý přednes Johnnyho Deppa, který tady hraje indiánského bojovníka Tonta, působí zábavně už z traileru. Jak na tom bude Armie Hammer v roli Johna Reida je ale věc druhá. Snad jim to bude bok po boku klapat. Ostatně právě jejich třeskuté osudy budeme sledovat a můžeme se těšit, jak pod záštitou masky, potažmo válečného malování, hájí dobro napříč zemí prachu a kaktusů.

Překoná Ranger první Piráty?

Vedle ústředního dua se ve filmu objeví, a je to příjemná změna pro jednou napsat, i pár dalších jmen, která určitě nejednoho diváka nenechají chladným. Těšit se můžete na Williama Fichtnera, Toma Wilkinsona, Barryho Peppera nebo Helenu Bonham Carter. Českou premiéru má The Lone Ranger stanovenou na 4. července 2013 a zatím to vypadá, že má ve své kategorii našlápnuto správným směrem. Snad se tvůrcům podaří případný úspěch neobrátit v nemastné sequely.

378 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.