Ocenění

Ondřej Neff oživil postavy z Verneova díla… (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 11 března 2015 9.30

Po přepracovaných verzích klasických románů Pět neděl v balonu, Tajuplný ostrov, Dvacet tisíc mil pod mořem, Nový hrabě Monte Christo a Zemí šelem se spisovatel Ondřej Neff, velký znalec tvorby francouzského klasika a zakladatele vědeckofantastického žánru Julese Vernea, pustil do odvážného projektu zcela nové trilogie, která osobitě završuje a propojuje Verneovo dílo. V románovém triptychu Tajemství pěti světadílů, jenž byl v květnu minulého roku zahájen titulem Pán vzduchu, se tak můžeme těšit na setkání mnoha postav známých právě z Verneova díla a umné prolínání známých příběhů. Pod hlavičkou nakladatelství Albatros jsme se před týdnem dočkali druhého svazku, z něhož vám přínášíme ukázku…

Pan-zeme-obalka

Ondřej Neff: Pán země

vázaná, obálka a ilustrace Lubomír Kupčík, 304 stran, 349 Kč

Honba za tajemstvím nevyzpytatelného Virgila Adriana pokračuje. Naši hrdinové, tajný agent James Maukler a detektiv Fix spolu s malým Markem Davenportem a neohroženou slečnou Hortenzií Winthorpovou, se ocitnou uprostřed nejčernější Afriky. Zde už Adrianovi spadla maska a je zřejmé, že jsou v rukou zločince, nebo ještě hůře – v rukou šílence. Když pak podniknou marný pokus o útěk a jsou na hranici života a smrti, napadne je, že hůř už být nemůže. To jsou však na omylu. Může být daleko hůř a čeká je dobrodružství, jaké ještě žádný člověk nepodstoupil. Tajemství pěti světadílů tvrdě odolává pokusům o jeho rozluštění!

Druhou knihu z velkolepé trilogie, zamýšlené jako pocta dílu Julese Verna, doprovodil svými ilustracemi Lubomír Kupčík.

pan-zeme-ilustrace

Ukázka z knihy:

Související články:

Ondřej Neff odkrývá Tajemství pěti světadílů (ukázka)

albatros-logo

1 495 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by Kim — 11.3.2015 @ 9.37

  paráda a teď čekat na třetí díl to jsou nervy

 2. Komentáře by mkyral — 11.3.2015 @ 10.58

  Díky za tip. Bohužel v knihovně už není místo a nikde jsem nenašel eknihu. Kosmas, Palmknihy, eReading. Albatros eknihy bojkotuje?

 3. Komentáře by Martin Sust — 11.3.2015 @ 11.09

  Tak to bohužel netuším 🙁

 4. Komentáře by idle — 11.3.2015 @ 12.43

  Pokud vím, Albatros je spřízněný s eReadingem, čili pokud by to někde bylo, tak tam.

 5. Komentáře by mkyral — 11.3.2015 @ 14.29

  Poslal jsem na eReading dotaz, tak uvidíme. Ale moc si od toho neslibuji. Pokud by chtěli tyto eknihy vydávat, tak už to udělali.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.