Ocenění

ParCon 2017 na GameConu! (pozvánka)

Autor | Aktuality | Pátek 5 Květen 2017 14.01

Šestatřicátý ročník nejstaršího conu v ČR se vrací do Pardubic! Od roku 1982 je ParCon pořádán Československým fandomem jako putovní akce, která se odehrává každý rok v jiném městě. Nedílnou součástí ParConu je také vyhlašování Ceny Karla Čapka (věhlasná literární soutěž v žánru sci-fi, fantasy a hororu), které letos proběhne v sobotu večer. Hlavní cena v podobě „černého mloka“ už si za ta léta vybudovala slušnou pověst a každý majitel je v parconích kruzích považován za pořádného frajera. Práce výherců a účastníků si pak může každý smrtelník přečíst ve sbírkách Mlok a Kočas, které se na ParConu budou křtít. Opomenout bychom však rozhodně neměli ani každoroční udělování cen Československého fandomu Mlok a Ludvík.

Parcon-2017

U slavných ocenění samozřejmě nekončíme. Každý rok je program bohatší a bohatší a pokaždé se organizátoři snaží přijít s něčím novým. Letos je ParCon přidružen k mladšímu a hravějšímu sourozenci GameConu a drží si stejné téma. Stejně jako GameCon si pohrává s umělou inteligencí, roboty a transhumanismem a také pojede na vlně kyberpunku. Na webových stránkách najdete ParCon jako vlastní programovou linii GameConu a obsah bude přístupný jako přednášková linie.

Co můžete očekávat?

K dispozici pro letošní parconskou náplň je kinosál a přilehlé prostory. Během akce budou probíhat dvě linie přednášek, besed, panelových diskuzí, křtů a workshopů. Šestatřicetiletá tradice navíc dává prostor pro účast skutečných legend nejen z literárního prostředí. Ano, letos dorazí do Pardubic celá řada skvělých hostů. Chybět nebude kyborg českého kyberpunku Jiří Walker Procházka známý pro svou neutuchající energii. O své mimozemské houbičky se s námi podělí matadorka českého sci-fi Vilma Kadlečková, a pokud sníte o tom, že se na vzdálené světy jednou zaletíte podívat osobně, bude vás zajímat vystoupení Milana Halouska z České kosmické kanceláře. Hovořit bude o umělé inteligenci ve vesmírných programech.

A ani tady nekončíme. V dáli vyřvává Frankie, Goonův kámoš? Někde ve stínu se mihne rudá postava a máte pocit, že za sebou slyšíte šramot a chroupavé zvuky? Nebo se vám o hřbet ruky otřel závan magie? Nebojte, to je jen jiná realita prosakující z nakladatelství Comics centrum. Redakce Pevnosti vám nabídne pohled pod pokličku výrobního procesu časopisu. Na křídlech Xbjedničky zase přilétnou chystané novinky ze všech světů a chybět nebude ani Hanina Veselá, která v Pardubicích pokřtí novou knihu. Chcete i nějaké nakladatele a jejich novinky? Není problém. Budou tam skoro všichni (jo, bude možnost koupit si suvenýr! Šmarja! To je furt dokola…).

Samá česká kotlina, říkáte si? Co někdo ze světa? Není problém, dorazí totiž jeden známý Brit, kterého u nás vydává Argo, a to tu ještě nebylo! Pořád toho podle vás není dost? V pořádku, rozhodně nekončíme. Nemůžeme vám ale všechno prozradit hned na začátku. No dobře, že jste to vy – dlouhý tejdny pátral náš agent v potemnělých studených čtvrtích Bruntálu. Přišel o oko, ruku a dva zuby, ale nakonec se mu to podařilo. Je to tak. Na ParCon a GameCon možná dorazí i slavný bruntálský řezník Kotleta. Snad to přežijeme.

Chci se zúčastnit – jak na to?

Přihlas se na GameCon. V přihlášce zaškrtneš políčko, že chceš zažít i Parcon. Vstup na celý Parcon stojí 150 Kč. Přihlašování se otevírá na začátku května.

V rámci přihlášky si můžeš objednat i ubytování a stravování. Ubytovny jsou bez výtahů, tedy pokud si přeješ ubytovat v přízemí, vyplň tuto informaci do kolonky „chci bydlet s“. Vřele doporučujeme s žádostí o ubytování neotálet. Prostory bohužel nejsou bezbariérové. Alternativní možnosti bydlení můžete najít v tomto Google dokumentu.

Může se stát, že chceš navštívit jen kousek programu a nechceš platit za celý. Je to samozřejmě možné: Na Parcon jako celek se v přihlášce nehlas a můžeš danou zajímavost navštívit i tak. Můžeš nám přispět v dobrovolném vstupném ve výši, kolik uvážíš.

Gamecon a Parcon

Parcon bude přímo v srdci Gameconu, v kinosále a přilehlých prostorách. Probíhat bude od pátečního odpoledne po celou sobotu (a možná i do neděle). Pokud jedeš hlavně na Parcon, ale zaujal tě nějaký program na Gameconu, není nic jednoduššího než se přihlásit na jakoukoli aktivitu, která je volná. Doporučuje deset z deseti organizátorů!

GameCon_logo

393 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.