Ocenění

Ketchumův žák z Čech se rozjíždí… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 27 Srpen 2018 20.00

Hororu se na českém úhoru daří čím dál víc, však také tento týden naše články takřka ovládne. Dnes vyšel očekávaný román Mainstream mladého českého autora Miroslava Pecha, který doposud vydával spíše nežánrové záležitosti. Vždy však tíhl k hororu, s nímž se toužil přiblížit svému literárnímu vzoru, jímž není nikdo jiný než Jack Ketchum. Jeho román kupodivu vyšel nejprve v polském překladu, české vydání je ovšem obohaceno hned o šest povídek, které vycházely porůznu od Respektu až po online časopis Howard. Těšit se můžeme na drsný zážitek doporučený čtenářům od osmnácti let. Nakladatelství Carcosa se navíc chce domácím představitelům hrůzostrašného žánru věnovat i do budoucna – připravuje např. podobně drsný román Oni slovenského spisovatele Marka E. Pochy.

Pech-Mainstream-obalka

Miroslav Pech: Mainstream

brožovaná, obálka lighthouse, 256 stran, 259 Kč

Současný mladý český pár – Matěj je začínající spisovatel, Klára je na mateřské s dvouměsíční Sárou. Vše by mělo být fajn, jenže Matěj najednou o Klářině minulosti zjistí něco, co mu vyrazí dech. Něco se naruší, zvolna se roztočí spirála pochybností, která se jako naostřená vývrtka začne zarývat do míst, kde to dost bolí. Hlavní hrdinové se vydávají na výlet poznat sami sebe, obnažit svou podstatu. A to doslova.

Miroslav Pech je výrazný hlas nové české prózy. Po několika mainstreamově laděných titulech, v nichž jako soustředěný pozorovatel realisticky nahlížel na život běžných smrtelníků v naší nedávné minulosti či bezprostřední současnosti, provádí smělý úkrok do sféry hororu, dveře žánru zničehonic rozkopává způsobem, jaký tuzemská literatura patrně ještě nezažila.

Ukázka z knihy:

Carcosa-logo

762 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.