Ocenění

Petr Heteša čtenářům nabízí Sex, drogy & cyb’n’roll

Autor | Aktuality | Čtvrtek 20 září 2012 7.50

Petr Heteša už nepíše jen do šuplíku. Naopak se v posledních letech stal jedním z nejvydávanějších českých autorů fantastiky, což svědčí o tom, že jsou jeho knihy mezi čtenáři oblíbené. Stačí zmínit tetralogii Cybrain (2010) od nakladatelství Epocha či samostatné romány vydávané pod hlavičkou „líného páva“ Brokilonu: Démoni jsou věční (2009), Nevermore Baltimore (2010) a Ruská ruleta (2011). Co rok, to pořádně tlusťoučký román a v ukázce nové knihy se dočteme, že Brokilon do budoucna slibuje vydat rovněž tituly Fatal Virtual, Luštitel, Tekuté krystaly a Devět kočičích životů. Tímhle tempem je tedy o fanoušky Petra Heteši postaráno až do roku 2016… tedy pokud náhodou Brokilon nekopne do vrtule a nezačne chrlit podstatně rychleji než doposud!

Petr Heteša: Sex, drogy & cyb’n’roll

brožovaná, obálka Marek Okoń, 440 stran, 298 Kč, vydává nakl. Brokilon dne 24. 9. 2012

Není to tak daleká budoucnost. Rolling Stones možná ještě hrají, i když sešroubovaní ze spousty implantátů. Úžasné a skvěle prosperující město New Chrome je tvořeno osmi šestipodlažními levely, z nichž čtyři jsou nad zemí a čtyři pod zemí. Jedná se ovšem o dva úplně odlišné světy.

Horní ovládá software, spodní drogy. Jerry Gibwill se shodou okolností pohybuje přesně na rozhraní těchto dvou tak protichůdných světů. A proto když dojde k jejich neodvratnému konfliktu, ocitá se nechtěně v centru dění. Ale není to konflikt mezi lidmi, nýbrž roztržka právě mezi softwarem a drogami. Když pak kolem Jerryho začínají umírat jeho přátelé, rozhodne se to řešit po svém. Pořídí si pistoli. A pak začne ten pravý kyberpunkový mazec…

1 366 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Martin Sust — 20.9.2012 @ 9.06

    Ukázka nám na chvilku zmizela, kdovíproč a kdovíkam, pokud jste ji postrádali, omlouváme se 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.