Ocenění

První příběh z Domu, ve kterém… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 30 září 2016 13.25

V nakladatelství Fragment vyšel román Smečka ze čtvrtého pokoje, úvodní díl trilogie Dům, ve kterém…. V žánrově jen těžko zařaditelném textu na hranicích fantasy a magického realismu se proplétají růžné časové i dějové linie, mění se vypravěči a s nimi i úhel pohledu na stejné události a proměnlivá je i atmosféra pohybující se od ryze poetické, hravé až po nemilosrdně surovou. Šedý dům, internátní škola pro tělesně i mentálně postiženou mládež, je vylíčen nesmírně živě. Jde o uzavřený a komplexní svět se svými zvláštními zákony, vlastní hierarchií, vnitřními rozpory a pnutími, se svými legendami a pověrami. Přibližně v březnu příštího roku bude následovat pokračování Osm dní Šakala a zhruba za rok uzavře celou trilogii román Prázdná hnízda.

petrosian_smecka

Mariam Petrosjanová: Smečka ze čtvrtého pokoje

vázaná, překlad Konstantin Šindelář, 328 stran, 289 Kč

Na kraji města uprostřed paneláků stojí Šedý dům. Skrývá v sobě tajemství a za jediný den se v něm odehrají příběhy, které ve světě venku nezažijete za celý život. Dům je něčím mnohem víc, než jen internátní školou pro děti, které opustili jejich rodiče. Stejně zvláštní jako Dům samotný jsou i jeho obyvatelé…

Mladý vozíčkář, přezdívaný Kuřák, žije v Domě už několik měsíců. Když ho přestěhují do jiné skupiny výrazných osobností i prazvláštních individuí, uvědomí si, že Dům je místo, které dokáže obrátit život naruby všem, kteří žijí mezi jeho zdmi… a dokonce je může i zabít.

Ukázka z knihy:

Fragment-logo

891 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.