Ocenění

William King nás zve mezi Piráty oblohy (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 9 března 2015 9.30

Knihy Williama Kinga nejsou v českém překladu ničím neobvyklým, jak se také sluší na v Praze sídlícího autora. Známý je především díky zábavným akčním dobrodružstvím populární dvojice Gotrek a Felix z prostředí herního Warhammeru, ale pár románů mu zde vyšlo i ze série Warhammer 40.000, nemluvě o fantasy sériích Terrarchové a Kormak Strážce. Zatím není tak docela jasné, zda je jeho nový román Piráti oblohy základem nové série, ovšem motiv pirátů brázdících oblohu na vzducholodích je atraktivní a u nás dosud ne tak úplně vytěžený (za zmínku snad stojí alespoň trilogie Vládci z nebes Johna Brosnana). Ačkoli kniha vyšla už před krátkým časem, neodolali jsme vám byť se zpožděním nabídnout ukázku…

pirati-oblohy

William King: Piráti oblohy

brožovaná, překlad Josef Hořejší, obálka Didier Graffet, 264 stran, 279 Kč

Ulrik: vzdušný pirát odsouzený ke smrti v aréně, který se stane největším gladiátorem své doby. Valerius: velice chytrý zlý čaroděj, který intrikařil tak dlouho, až i jeho bohatí příbuzní dospěli k názoru, že by bylo lépe, kdyby byl raději mrtvý. Rhea: částečně lidská žena, částečně dravá kočka a bývalá zlodějka, vždy udělá, co je nutné, aby dosáhla toho, co chce. Všichni tři byli lapeni do smrtících tenat uctívače démona Moloka, který má v plánu nadělat ze všech vzdušných pirátů neporazitelné mutanty, s jejichž pomocí si podrobí umírající, démony zamořený svět Urathu.

Piráti oblohy jsou dějem nabitý příběh, v němž lodě létají a meče sviští, ve stylu románů Edgara Rice Burroughse o Johnu Carterovi a Jacka Vance z cyklu Umírající Země, od bestsellerového tvůrce Gotreka & Felixe.

Ukázka z knihy:

polaris-logo

652 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.