Ocenění

Píseň ledu a ohně se znovu rozezní… (preview)

Autor | Aktuality | Úterý 16 dubna 2013 7.15

Čas zešílel. Zatímco krvavá Hra o trůny dobyla ve svém televizním zpracování celý svět a letos dospěla ke své třetí seriálové sezóně, nakladatelství Talpress se už v dubnu chystaná na třetí vydání prvních tří svazků série. Tentokrát půjde o klasické brožované vydání ve dvou svazcích od každého dílu. Dohromady vás tak vyjdou sice dráž, ovšem za to vás pustí i do veřejných prostor, aniž by vám vázanou knihu zabavili jako potenciální zbraň hromadného ničení. Obálky Martiny Pilcerové vystřídají mainstreamově laděná díla studia Trilabit okolím zaměnitelná za historickou prózu, což může být pro někoho jistě výhoda. A navíc vám hřbet obou knih každého svazku bude hezky ladit k sobě v knihovně…

George R. R. Martin: Hra o trůny

brožované, překlad Hana Březáková, obálka studio Trilabit, 480 a 384 stran

Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy…

Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.

A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!

George R. R. Martin: Střet králů

brožované, překlad Hana Březáková, obálka studio Trilabit, 464 a 496 stran

Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddarův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají.

Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli… a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše.

George R. R. Martin: Bouře mečů

brožované, překlad Hana Březáková, obálka studio Trilabit, 592 a 624 stran

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce.

Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.

Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží…

1 007 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by filtr — 16.4.2013 @ 10.11

  nové obálky mě tedy moc neoslovily…

 2. Komentáře by Petr — 17.4.2013 @ 10.44

  Tak to já zas mohu jen pochválit. Ale spíš jsem tedy čekal ebook. 

 3. Komentáře by Jana Dvořáčková — 17.4.2013 @ 12.15

  Byť tedy já mám spíš v oblibě Sf, Hra o trůny mě dostala. Zatím tedy jen v seriálové podobě, ale o to víc jsem si chtěla přečíst knihy.
  Když jsem ale viděla ty bichle u kamarádky, která je odvážnější než já a takové macky si dokáže půjčit, rozhodla jsem se z časových důvodů pro koupi.
  Přeci jen platit knihovně furt nějaké penále za nevrácení, to už mi to vyjde stejně jako nákup vlastních výtisků.
  Obálky se mi líbí, potvrzují pravidlo, že v jednoduchosti je krása.

 4. Komentáře by Kim — 17.4.2013 @ 18.39

  obálky užasný přeci jen kniha je vždy o vlastni fantazii
   

 5. Komentáře by hromotlk — 19.4.2013 @ 5.19

  obálky sú podstatne krajšie ako tie „detské“, ktoré má hardback…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.