Ocenění

Weber a Flint přinášejí Pochodeň svobody

Autor | Aktuality | Úterý 12 dubna 2011 6.00

Nakladatelství Polaris si nechává dosud poslední, v pořadí už dvanáctý díl oblíbeného cyklu o Honor Harringtonové prozatím jako eso v rukávu, ovšem fanoušci série se letos mohou těšit alespoň na knihy ze stejného světa. A to hned dvě, přičemž tou první bude román Pochodeň svobody napsaný ve spolupráci s Erikem Flintem. Na Honor si tedy tentokrát musíme nechat zajít chuť, ovšem o zábavu nouze určitě nebude, stejně jako v už vydaných titulech Koruna otroků a Ve stínu Saganamiho, které ze světa Honor také „jenom“ čerpaly. Zkušenost tedy říká, že se není třeba bát nějakého slabého odvaru, navíc obálka – jak jinak než od Davida Mattinglyho – vypadá na dost barvité dobrodružství. A tak všechen strach stranou a těšme se na další návštěvu Hvězdného království Mantichora!

Do příštích let se vedle dvanáctého svazku série o Honor Harringtonové Mission of Honor (2010) můžeme těšit také na pátou knihu z jejího světa nazvanou In Fire Forged (2011) a především na první díl série pro mládež se zakladatelkou neohrožené dynastie Stephanií Harringtonovou, román ponese název A Beautiful Friendship (2011).

Weber, David & Flint, Eric: Pochodeň svobody
brož.,  obálka David Mattingly, překlad J. Engliš, 624 str, vyjde koncem dubna 2011

Anton Zilwicki a Victor Cachat tuší, že za sérií atentátů na představitele Hvězdného království a nově vzniklého království na osvobozené planetě otroků Pochodni stojí někdo jiný než všeobecně za viníka považovaná Republika Haven, a inkognito pátrají po informacích na Mese. Královna Pochodně Berry dostává nového osobního strážce a v Solárním svazu se sbírají mocné síly, aby prosadily své cíle, aniž by se staraly o to, že ohrožují celistvost Svazu.

Úryvek z románu najdete zde.

547 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.